Ronaldovi schází jeden gól, aby přepisoval dějiny. Co má na dosah tentokrát?

Ronaldovi schází jeden gól, aby přepisoval dějiny. Co má na dosah tentokrát?

Portugalský matador Cristiano Ronaldo má na svém kontě několik desítek rekordů. Je nejlepším střelcem portugalské reprezentace, Realu Madrid, ale i celé Ligy mistrů. Za Juventus hraje necelé tři roky a vstřelil během nich zatím 99 gólů.

Dvakrát se CR7 trefil o víkendu proti Udinese, kdy řídil obrat z 0:1 na 2:1 ve prospěch svého týmu. Týmově na tom Juventus letos moc dobře nebyl, Ronaldovi se ale individuálně daří, je totiž nejlepším střelcem italské ligy. Trofej Capocanoniere mu v předešlých dvou sezónách unikla, tentokrát by to ale už vyjít mělo.

Je tak otázkou dnů či týdnů, kdy Ronaldo vstřelí svůj 100. gól v barvách Juventusu. To se mu už podařilo v barvách Manchesteru United, Realu Madrid, ale i portugalské reprezentace. A jakmile vstřelí svůj stý gól za Juventus, stane se vůbec prvním hráčem, který vstřelil sto branek za tři různé kluby a za svou reprezentaci.

Za Real Madrid zaznamenal Ronaldo rekordních 450 gólů. Za Juventus se ale tolikrát netrefí. Jednak je mu třicet šest let, jednak je ale spojován s letním odchodem z Turína a je velmi pravděpodobné, že CR7 v létě opět změní dres. Podaří se mu snad do svých čtyřiceti let vstřelit sto gólů i za čtvrtý klub? 

zdroj: Twitter | @totalcristiano

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.