Švancara: Z kádru Slavie vybočují jen Tecl a Van Buren, kteří potřebují na gól 10 loženek a ještě to není jisté

Švancara: Z kádru Slavie vybočují jen Tecl a Van Buren, kteří potřebují na gól 10 loženek a ještě to není jisté

Slávistický hattrick s tituly ocenil také známý glosátor fotbalového dění Petr Švancara. Tím spíš, že  měl výběr kouče Jindřicha Trpišovského jistotu titulu ještě před úvodním hvizdem proti Viktorii Plzeň.

"Slávisté už před zápasem s Plzní věděli, že jsou mistři, ale obhajoba titulu pro ně nebylo téma, věděli, že s tak luxusním náskokem jim stejně neunikne," pronesl na aktualne.cz někdejší sešívaný forvard s přezdívkou "Mercedes", jenž se však svého času v Edenu téměř vůbec neprosadil.

"Sešel jsem se v týdnu na kafe s asistentem Zbyňkem Houšteckým, který mi prozradil, že pro ně hlavní motivací bylo co nejvíce pokořit rivala posledních let Viktorku Plzeň. A to se jim podařilo. Jediná kaňka snad byla, že to nebylo s nulou, přitom gólů mohli dát mnohem víc," upozornil na portálu aktualne.cz třiačtyřicetiletý brněnský patriot.

Podle Švancary to byl o víkendu z pohledu čerstvých šampionů koncert. "Slavia mi připadala i odpočatá, běhavá, třeba proti Brnu se mi zdáli zemdlelí, měli dost zdravotních problémů, nebyla tam ta uvolněnost. Teď to byla stará dobrá Slavia, jak ji známe za poslední tři roky," přidal nynější hráč TJ Vilémovice, které najdeme v I.B třídě.

Při hodnocení si však rýpl do útočných tykadel Stanislava Tecla a Micka van Burena, kteří se dohromady podíleli jen na pěti ligových brankách Slavie v sezoně a Kuchta, Olayinka nebo Sima mají samozřejmě mnohem lepší čísla. "Góly střílela s lehkostí a kolik ještě šancí zahodila. Z kádru vybočují jen Standa Tecl a Mick van Buren, ti potřebují na gól deset loženek, a ještě to není jisté. Jinak zkrátka válec," chválil ma aktualme.cz častý návštěvník televizního pořadu Tiki-Taka.

Švancara s pokutou pro Brno souhlasí: Když spadnete, kdo si vás všimne? Někteří jsou zajímaví jen tím, že jsou mladí

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.