Švancara s pokutou pro Brno souhlasí: Když spadnete, kdo si vás všimne? Někteří jsou zajímaví jen tím, že jsou mladí

Švancara s pokutou pro Brno souhlasí: Když spadnete, kdo si vás všimne? Někteří jsou zajímaví jen tím, že jsou mladí

Brněnské áčko, které po vyloupení jihočeského Střeleckého ostrova dvakrát prohrálo a dvakrát remizovalo, dostalo od klubového představenstva vysokou pokutu 1,5 milionu korun.

Vybrané finanční představenstvo vedení přesune do oblasti mládeže, kde přinesou svůj užitek. Jak se na nemalý flastr určenou družině kouče Richarda Dostálka dívá tamní patriot Petr Švancara?

"Vedení Zbrojovky Brno napařilo hráčům za matné výkony pokutu milion a půl. Já ji za kariéru, kdy jsem často hrál o záchranu, slízl asi desetkrát. A jen s Viktorkou Žižkov jsme nakonec sestoupili. Majitel klubu na to má právo, je to v pořádku, kdo má firmu, musí na zaměstnance vytvářet tlak. Berou výplatu, tak za to musí nějakou práci odvádět," pronesl na webu aktualne.cz třiačtyřicetiletý glosátor fotbalového dění s přezdívkou "Mercedes".

Zbrojovka má před sebou čtyři veledůležité duely proti Mladé Boleslavi, Slovanu Liberec, Opavě a Spartě Praha, které rozhodnou o jejím případném setrvání ve Fortuna:lize. Skláří mají na patnáctí pozici pořád čtyřbodový náskok...

"Z vlastní zkušenosti vím, jak to člověka naštve. Budu slušný. Nikdo nepřichází rád o peníze. Ale taky to hráče patřičně nakopne. Pokud má rád fotbal, tak mu to nemůže být jedno. Je to silný motivační krok, navíc si každý musí uvědomit, že hraje o sebe, o svou budoucnost. Když spadnete, kdo si vás všimne? Někteří jsou zajímaví jen tím, že jsou mladí, ale musí také něco předvést," okomentoval výkony svého klubu někdejší forvard Slovácka, Slavie či Příbrami, jenž hrál za do sestupových vod namočené Brno ve třech různých časových etapách.

Látal i Neček na Hané skončí. Tým Sigmy nutně potřebuje nový impuls a Minář už hledá nového trenéra...

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.