Díky Doležalovi se Schranzem má prý nyní Jablonec asi nejlepší útočnou dvojici v lize...

Díky Doležalovi se Schranzem má prý nyní Jablonec asi nejlepší útočnou dvojici v lize...

Mistrovská Slavia má před sebou v rámci Fortuna:ligy poslední čtyři utkání a podle Petra Švancary by jí mohl utnout další prodlužování rekordní série neporazitelnosti pouze Jablonec, který se se Spartou přetahuje o konečné druhé místo.

Zbylí soupeři - Sigma Olomouc, Karviná a České Budějovice - na její skalp podle jeho názoru mít nebudou a to i přesto, když bude dávat Jindřich Trpišovský šanci hráčům, kteří toho k tomuto datu v rámci nejvyšší soutěže až tolik neodkopali.

"V rozpoložení Slavie ji může podle mého postavit jen Jablonec. Sice pro všechny týmy je to velká výzva, kdo jí sebere rekord, zapíše se do historie, ale jen Jablonec má odpovídající kvalitu. Jestliže se dobře připraví, což trenér Petr Rada umí, může Slavii na hřišti porazit. Když se ovšem ještě všechno sejde. Přežijí šance, které si červeno-bílí logicky vytvoří, bude jim nakloněno štěstíčko," pronesl na webu aktualne.cz bývalý útočník devíti různých domácích klubů s bilancí 309 ligových duelů a 59 branek.

Švancara je nadšen zejména z ofenzivního tandemu Schranz - Doležal, který se postaral o 22 ligových branek. "Jablonec zvládl i v deseti utkání s Olomoucí, nastřílet tři góly v oslabení, to tedy smekám. Dovoluju si tvrdit, že má nyní asi nejlepší útočnou dvojici v lize, Martin Doležal se s Ivanem Schranzem výborně doplňují a oba jsou nyní ve skvělé formě. Střelecké i herní. Kádr se dlouhodobě buduje, hrají koukatelným stylem, který mě náramně baví. Když se mužstvo udrží, může být ještě silnější. Není divu, že drží druhé místo před Spartou," doplnil na aktualne.cz brněnský patriot.

V jedné věci je Slavia fakt úžasná, chválí expert Zelenka. O co jde a proč podle něj získá korunu pro krále střelců jablonecký Schranz?

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.