Podle Hodgsona je třeba se podívat tam, kam nikdo moc nekouká. Mohli by tam být další Coufalové a Součkové

Podle Hodgsona je třeba se podívat tam, kam nikdo moc nekouká. Mohli by tam být další Coufalové a Součkové

Premier League je rozdělena na movité obry, kteří si mohou dovolit téměř jakoukoliv hvězdu světového fotbalu a ty druhé. 

Velezkušený stratég momentálně třináctého Crystal Palace Roy Hodgson prohlásil, že i v ne až tak probádaných končinách trhu jde najít kvalitní a hladové drahokamy, které by mohly klubům z nižších pater pomoci k vyšší konkurenceschopnosti.

Jako příklad uvedl v Londýně usazený manažer s minulostí v Liverpoolu, Interu Milán či anglické reprezentaci Tomáše Součka a Vladimíra Coufala z West Hamu United, který se čtyři kola před koncem anglické soutěže stále pere o místo v TOP 4.

"Podívejte se na West Ham. Je to jen a jen o náboru hráčů. Prostě jen našli dva hráče, Coufala a Součka, kteří byli přesně těmi typy, které hledali. A pak přidali třetího, Jesseho Lingarda, o kterém sice každý věděl, ale který spadl v Manchesteru United do velké krize," uvedl webem aktualne.cz citovaný šéf Bentekeho, Townsenda, Batshuayie či Zahy.

Český trh by mohl být od letošního roku mapován podrobněji, než tomu bylo dosud. "Tito tři hráči vytvořili obrovský rozdíl. To přesně musíme udělat, abychom nabourali monopol velkých týmů. Podívat se třeba i tam, kam nikdo moc nekouká, a najít tam skvělé fotbalisty. Další Coufalové a Součkové tam někde jsou a my je můžeme získat za rozumné částky, které jsme bez problémů schopní utratit," přidal třiasedmdesátiletý odborník, jehož slova nabídl portál aktualne.cz.

My jen připomínáme, že Souček vyšel londýnskou značku na 19 milionů liber a Coufal na 5,4 milionu liber. Oba exslávisté nyní mají mnohem vyšší cenu, než za jakou je Kladiváři v Praze pořídili.

V jedné věci je Slavia fakt úžasná, chválí expert Zelenka. O co jde a proč podle něj získá korunu pro krále střelců jablonecký Schranz?

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.