Po Slavii máme nejlepší obranu v lize, což mě jako defenzivního hráče hodně těší, libuje si Mikula

Po Slavii máme nejlepší obranu v lize, což mě jako defenzivního hráče hodně těší, libuje si Mikula

V aktuálním ročníku 2020/2021 naskočil Jan Mikula (29) do devětatřiceti soutěžních zápasů Slovanu a v posledních dvou sezonách je nejvytíženějším hráčem podještědské značky ze stadionu U Nisy.

Jeho tým je po třiceti kolech na průběžné šesté pozici a stále bojuje o účast v evropských pohárech, s tím, že Plzeň ani Slovácko nejsou bodově moc daleko. "Na podzim jsme hráli skupinu Evropské ligy, chceme ji hrát letos znovu. Je skvělé, že o ni bojujeme a že jsme zase nahoře. Myslím, že v létě takový scénář nikdo moc nečekal. Můj osobní názor je, že nepůjde o špatnou sezonu, i když evropské poháry neuhrajeme," pronesl na webu gol.cz bývalý zadák Jihlavy či Slavie.

Slovan k tomuto datu inkasoval jen 26 branek, což je dobrá vizitka i pro Mikulu. Z celého prvoligového peletonu má totiž lepší defenzivní čísla pouze slávistický suverén. "Po Slavii máme nejlepší obranu v lize, což mě jako defenzivního hráče hodně těší. Jde o jednoduchou rovnici: když nedostanete gól, nemůžete prohrát. Máme hru na tomhle založenou. Každý půlrok přijde do Liberce sedm, osm nových hráčů, podobný počet jich odejde. Neučit se bránit v novém složení je jednodušší, než se učit ofenzivní noty. Je cenné, že v Liberci hrajeme pravidelně o evropské poháry, přestože se kabina často dost mění. Když přemýšlím nad tím proč, vychází mi, že u Nisy je vždycky skvělá parta, držíme při sobě. Musím zaklepat na zuby, fungujeme dobře i teď," liboval si na stránkách gol.cz kolega Chaluše, Jugase, Koscelníka a spol.

Mikula patří mezi služebně nejstarší hráče Hoftychova kádru, který prochází častými změnami každého půl roku. "Jsem jeden z mála hráčů, kteří jsou v klubu delší čas. Současná sezona je mojí pátou ve Slovanu. Kolem mě se točí hráči, takže není jednoduché se s nimi pořád sehrávat. Ze začátku to chvíli trvá. Ale zase, nějaký pátek už fotbal hraju, takže si poměrně rychle zvyknu. Máme teď s klukama před sebou poslední čtyři kola. Na čtvrtou příčku, která je poslední pohárová, ztrácíme jen tři body. Nechci spekulovat, jestli máme lehký los, tohle si do hlavy vůbec nedávám. Česká liga je vyrovnaná, každý může prohrát s každým. Jen Slavia je přece jen odskočená. Počítám, že o poháry budeme hrát do posledního zápasu," uzavřel v rozhovoru pro magazín Gól zkušený defenzivní specialista, jehož mužstvo má před sebou výjezd do vršovického Ďolíčku.

Slavia nezískala „jen“ 21, ale 31 nebo dokonce 37 titulů, chce to jen přezkum statistiků. V sezoně má ještě tři cíle

Zdroj: gol.cz