Podcast: Mourinho jde věčného města! Změní United majitele? A je Timo Werner zklamáním?

Podcast: Mourinho jde věčného města! Změní United majitele? A je Timo Werner zklamáním?
ZAOSTŘENO NA OSTROVY

Šokující nové angažmá Joseho Mourinha v italské Serii A. Protesty fanoušků United, které vedly k odložení důležitého zápasu s Liverpoolem. Forma Tima Wernera, který pálí jednu tutovku za druhou. A také budoucnost Tottenhamu, kterého odmítají vysnění trenéři. To vše jsou témata zbrusu nové epizody fotbalového pořadu Kontrapresink.

A už má zase práci. Ikonický Jose Mourinho po vyhazovu z Londýna míří do Říma. Dává tohle angažmá nějaký smysl, nebo je už zkušený stratég odepsaný? Bude mu italská Serie A vyhovovat více než Premier League? Pozvedne římské vlky na vyšší úroveň, jak očekává klubové vedení? Nebo jde o krok vedle a portugalský trenér už nemá v top fotbale žádnému klubu co nabídnout?

Řešíme i víkendový protest fanoušků United. Zápas s Liverpoolem se nemohl odehrát, musel být kvůli fanouškům domácím odložen. Rozzuření příznivci Ďáblů vtrhli i na hrací plochu a poprvé v historii Premier League bylo jakékoliv utkání odloženo právě z důvodů nepokojů. Je zloba fans vůči majitelům oprávněná? Co vlastně provedli tak strašného? A dá se čekat, že United v nejbližší době vlastníka doopravdy změní?

Řeč přijde i na Tima Wernera. Přišel s image znamenitého střelce, zatím se však jako skvělá posila úplně nejeví. Nebo ano? Je německý šutér flop a zklamáním, nebo si svou práci odvádí dobře? A měl by přijít do Chelsea v létě jiný hrotový útočník? A na jakých jiných postech potřebuje modrý tým z Londýna posílit, jestliže chce hrát s Manchesterem City za rok o mistrovskou trofej?

A bavíme se i o Tottenhamu. Odvolal trenéra, aniž by měl náhradu – a teď Kohouty odmítá jeden vysněný adept za druhým. Kde je chyba? Je severní Londýn málo lukrativní adresa, nebo trenéry odrazuje něco jiného? A kdo by byl nejlepším možným kandidátem? To vše probírá nová epizoda Kontrapresinku.

Fotbalový podcast Kontrapresink poslouchejte na Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts.