Sešívaní mohou opět nakupovat na Hané. Po Zimovi chtějí Sigmě uzmout také Daňka

Sešívaní mohou opět nakupovat na Hané. Po Zimovi chtějí Sigmě uzmout také Daňka

Stefan Ortega, Abdou Harroui či Srdjan Plavšič. Tot stručný výčet jmen, která byla v posledních dnech skloňována s letním příchodem do vršovického Edenu.

Podle českých médií však zajímá sešívané "S" také vycházející hvězda Sigmy Olomouc Kryštof Daněk, což naťuknul před pár dny i sám Jindřich Trpišovský.

"Vyhlédnutého máme i jednoho teenagera v lize," pronesl po rozstřílení Viktorie slávistický šéf a zřejmě tím myslel právě osmnáctiletého středopolaře z hanáckého Androva stadionu.

Daněk debutoval v české nejvyšší soutěži již v sezoně 2019/2020 a svůj premiérový start si připsal před 14 měsíci v rámci domácího poháru proti Jablonci.

V doznívajícím soutěžním ročníkU 2020/2021 ho pak Radoslav Látal využíval ještě víc - k tomuto datu je v lize na 19 vystoupeních, 943 odehraných minutách a třech brankách a to se ho ještě týkala třikrát základní sestava v MOL Cupu.

Na osmnáctiletou naději už jde o slušné herní vytížení, které zastiňuje i o něco mladšího sparťana Adama Karabce, jenž je v této sezoně Fortuna:ligy na 609 odehraných minutách.

Napodobí tedy Vaněk Davida Zimu a přesune se do metropole hned v létě, nebo se ještě všechny strany domluví na tom, že bude ve svém domovském kraji například půl roku hostovat a mistra posílí až v úvodu roku 2022?

Brzy volný Kliment má být zajímavý pro funkcionáře z Letné, Edenu, Doosan arény i Střelnice