Pelta si poradil s kandidátem F-evoluce a jeho dvanáctileté panování v Libereckém kraji potrvá další 4 roky

Pelta si poradil s kandidátem F-evoluce a jeho dvanáctileté panování v Libereckém kraji potrvá další 4 roky

Tento týden si svého šéfa volil i Liberecký krajský fotbalový svaz a kandidát F-evoluce Ondřej Holeček (39), jenž stojí v čele klubu z Hrádku nad Nisou, zůstal poražen.

Svůj post totiž obhájil Miroslav Pelta (56), dlouholetý majitel Jablonce, pro jehož osobu hlasovalo na valné hromadě čtyřiadvacet z celkových devětatřicet přítomných.

"Vím, že jste srdcař, ale v současné chvíli si nemyslím, že je úplně šťastné rozhodnutí kandidovat na předsedu, dokud není ukončené soudní řízení. Zároveň také není ideální, když člověk, který úspěšně vede prvoligový klub, řídí i krajský fotbal. Je to o menších městech, menších klubech a mládeži, a měl by to řídit někdo, kdo se v tom prostředí pohybuje," citoval portál idnes.cz slova Holečka.

Bývalý první muž českého fotbalu vládne v Libereckém kraji (v novém osmičlenném výboru mimochodem zůstal z předchozího obsazení pouze ředitel Slovanu Libor Kleibl) již od roku 2009, čili dvanáct let a čerstvým úspěchem získal mandát na další čtyři roky.

Pelta uvedl, že ho Holeček probudil. "Člověk potřebuje konkurenci.Jsme malý kraj a je potřeba, abychom společně bojovali za to, aby český fotbal měl nějaký morální kredit. Fakt si myslím, že jsem pro očištění fotbalu udělal hodně, přestože jsem sám skončil v nějakých problémech. Jsem připravený pro kraj makat. Je dobře, že se tady nepereme, nepomlouváme a že tu není doslova občanská válka jako v některých jiných krajích. Ať to dopadne jakkoliv, měli bychom zůstat pohromadě jako přátelé, a ne se jako v politice nenávidět," uzavřel na serveru idnes.cz rodák z Varnsdorfu.

Politici brojí proti divákům na lize, fotbal se stal prašivým produktem. Iniciativy chtějí duo Fousek plus Šmicer

Zdroj: idnes.cz