Sparta se nachází v situaci, kdy se musí hodně rychle něco udělat, aby to takhle nebylo dlouhodobě, tvrdí Fukal

Sparta se nachází v situaci, kdy se musí hodně rychle něco udělat, aby to takhle nebylo dlouhodobě, tvrdí Fukal

Dvě nezvládnuté derby s celkovým skóre 0:6 a k tomu pět ligových výjezdů bez tříbodového zisku. Současný nepříliš pozitivní stav hlavního kouče letenského "S" Pavla Vrbu podle exsparťana Milana Fukala vnitřně užírá.

Protože nyní třetí celek Fortuna:ligy prohrál všechny tři bitvy o Prahu a ani jednou v nich neskóroval, rozdíl mezi oběma rivaly se zdá být aktuálně obrovský. V prvoligové tabulce ostatně jde o devatenáctibodový rozdíl...

"Naprosto to odráží realitu. Viděl jsem někde fotku Lukáše Juliše, jak je opřený o tyčku. Ta je symbolická. Nebo se podívejte na sólo Masopusta. Obešel všechno, co šlo, a Kuchtovi to předložil do prázdné brány. Gól můžete dostat od jakéhokoliv mančaftu, ale tohle jsou situace, které vypovídají o tom, že pohoda, kvalita a rozpoložení Slavie jsou úplně někde jinde. Sparta se nachází v situaci, kdy se musí hodně rychle něco udělat, aby to takhle nebylo dlouhodobě," pronesl v interview pro iSport.cz majitel dvou tuzemských titulů, jichž dosáhl ještě před odchodem do bundesligy, v níž oblékal trikoty Hamburku a Borussie M'gladbach.

Slavia už neprohrála v derby čtrnáctkrát za sebou, což je něco přes pět let. Dotyčná bilance musí být pro pyšnou a ambiciózní značku Daniela Křetínského minimálně frustrující. "Je to opravdu velká porce zápasů, ale Slavia je strašně moc vepředu, a to ve více odvětvích. Před pohárovým utkáním jsem slyšel spoustu názorů, že Sparta je v situaci, kdy by mohla tenhle zápas zvládnout. Ale během určitého úseku utkání se tyhle představy rozpustily úplně vniveč, byl vidět markantní rozdíl. Po nástupu trenéra Vrby a úspěšných výsledcích na začátku jsem si myslel, že by to mohlo někam směřovat. Ale velká pravda je, že ti soupeři nebyli tak kvalitní. A když přišly zápasy pravdy, ukázalo se, kde se ten tým momentálně nachází," přidal na stránkách Deníku Sport někdejší stoper Jablonce, Kapfenbergeru či Hradce Králové, jehož konto zdobí devatenáct mezinárodních vystoupení a bronz z Konfederačního poháru FIFA.

Sparta má před sebou posledních pět ligových vystoupení v sezoně, v nichž musí zabojovat o konečné druhé místo a následně se dají v Generali Česká pojišťovna Areně očekávat výrazné personální změny.

Rozutečou se z ráje? O tyhle nablýskané klenoty může v létě přijít Slavia!

Zdroj: isport.blesk.cz