Marseille je klub mého srdce, na Plzeň nemohu říci nic negativního, hned jsem se cítil jako součást týmu, pochvaluje si Beauguel

Marseille je klub mého srdce, na Plzeň nemohu říci nic negativního, hned jsem se cítil jako součást týmu, pochvaluje si Beauguel

V magazínu Viktorián byl vyzpovídán plzeňský útočník Jean-David Beauguel. Francouzský střelec se rozpovídal o životě v Plzni, klubu, mládí či módě.

O životě v Plzni…

Mám rád velká města. Žil jsem v Praze, v Nizozemsku, v Marseille. Život ve velkém městě mám rád. Plzeň je trošku menší, ale i tak to tu mám rád. Žiju v Červeném Hrádku, vedle kterého je les, tam rád chodím s kamarády. Líbí se mi také u Boleváku, tam občas chodíme běhat v přípravě. Je to ale hezké, pláž, příroda.

O partě v kabině…

Nemohu říci nic negativního. Je tu velice dobrá atmosféra, což je velmi důležité. Už když jsem přišel, tak jsem se cítil jako součást týmu. Na hřišti se pak snažím všem za to odvděčit. Nechci být jen jeden hráč, vždy chci být člen týmu. Upřímně mi tu chybí třeba Řízo (Radim Řezník), i když on nemluví moc dobře anglicky a já zase česky, tak si skvěle rozumíme. Je s ním strašná sranda, pořád jsme v kontaktu. Nejlepší bylo, když on, Milan Petržela a Limba byli spolu, to se člověk strašně nasmál.

O tom, Beauguel propadl módě…

Francie je tím známá, já ji mám hodně rád. Odmala mi s tím i hodně radila mamka, osobně jsem to více začal vnímat od nějakých 17 let. Rád ukážu, co si o módě myslím, co rád nosím. Hodně mě to baví. Mám asi tak 100, 150 párů bot. Miluju boty, hrozně rád si je kupuju.

O vyrůstání v Marseille a fandění tamnímu Olympique…

Je to klub mého srdce! I když jsem byl velice mladý, tak si pamatuji na jeho největší úspěch v roce 1993 – vítězství v Lize mistrů. Bylo to proti Milánu. I po té době je to až do dneška pro lidi v Marseille ta největší událost. Mým nejoblíbenějším hráčem je Didier Drogba. V Marseille byl sice jen jeden rok, ale v té sezoně nám pomohl až do finále Poháru UEFA proti Valencii. Prohráli jsme, ale on byl opravdu výborný hráč.

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.