Slávista Bah přijde o status jediného Dána ve Fortuna:lize a postará se o to Sparta. S kým se domluvila?

Slávista Bah přijde o status jediného Dána ve Fortuna:lize a postará se o to Sparta. S kým se domluvila?

Dánský tisk má za to, že aktuálně třetí tým Fortuna:ligy bude nakupovat v jejich Superlize a do českého prostředí přivede oporu Aarhusu Gymnastikforeningu.

V letenském hledáčku měl uvíznout šestadvacetiletý levý bek Casper Højer Nielsen, s tím, že jeho brzký příchod do české nejvyšší soutěže už má být domluven.

To vše i přesto, že okolo někdejšího mládežnického reprezentanta Dánska s minulostí v FC či Lyngby Kodaň před časem kroužily i známé evropské značky jako Dinamo Záhřeb nebo Schalke 04.

Højer nastoupil v doznívajícím ročníku do 32 zápasů s bilancí tří tref a 10 gólových asistencí a pakliže do Prahy opravdu dorazí, po Alexi Bahovi ze Slavie se stane druhým Dánem, který bude hrát českou nejvyšší soutěž.

Specializovaný server transfermarkt.com uvádí u jeho jména tržní cenu 2,5 milionu eur. Protože mu však v AGF končí smlouva již 31. prosince 2021, přestupová suma bude pravděpodobně menší.

Sparta skautuje severní část Starého kontinentu poměrně vydatně, o čemž svědčí i skutečnost, že má v prvním týmu jak Švéda Karlssona, tak Nora Vindheima.

Trávník, Lischka nebo Matoušek? Kdo všechno by se v létě mohl vrátit do Jablonce?

Zdroj: Deník Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.