Luhový o Horváthovi: Kde všude byl, tak odešel, není to nic systémového. Sázet na jeho charisma už je pasé

Luhový o Horváthovi: Kde všude byl, tak odešel, není to nic systémového. Sázet na jeho charisma už je pasé

Adrián Guľa nakonec vedl ambiciózní Viktorii pouze od ledna 2020 do května 2021. Jak vidí jeho západočeskou misi tradiční glosátor a kritik zdejších fotbalových poměrů Milan Luhový?

"Nebyly výsledky. Hledají zdroj příjmů, aby utáhli ten rozpočet, který mají. S Gulou to nešlo. Měli velké plány, protože jim tam přinesl nové technologie, a výsledek nulový. Konkurence je v podobě Liberce, Jablonce, Sparty, Slavie velká a výkonnostně Plzeň na špičku nestíhá a začíná postupně klesat. Teď to bude otázka peněz, jestli se jim povede uhrát nějakou evropskou soutěž," zaznělo z úst osmapadesátiletého rodáka z Ružomberoka.

Problémem podle něj může být také adaptace, což leckoho překvapí. A bývalému kouči Žiliny či slovenské jednadvacítky proto příliš zářivou kariéru nevěští. "Pozoruju na hodně Slovácích, kteří si myslí, že prosadit se v Čechách je jednoduché. Ale pořád jim říkám, první je naučit se rychle mluvit česky. Protože přece jen jste v cizí zemi. Vy si myslíte, že si rozumíme mezi sebou, ale vy jste v cizí zemi. Takže adaptace je strašně důležitá. Vemte si, že se dostane do jiného zahraničního klubu, kde je angličtina, španělština, italština. Což je daleko náročnější. A když se neprosadí v Čechách, tak to ukazuje jenom, jak si myslí, že je to snadné, že se domluvíme. Ale tam je hodně věcí, které rozhodují o úspěchu," přidal Luhový, jehož slova vyšla na portálu ČT Sport.

Zároveň si kapku rýpl i do stylu jeho práce. "Ty jeho metody, které si myslel, že jsou moderní, moc nefungujou. Je to o osobním přístupu trenéra, všímavosti. Trenér, který přijde na trénink, tak by mělo být okamžitě vidět, jestli s týmem umí pracovat. Myslím, že zahraniční ambice nebude mít, protože přece jenom zklamat v Plzni, která byla celkem silná, prostředí, které není zase až tak silné, a neprosadit se... Je samozřejmě otázka, co ty jeho novinky, progresivní přístup... A nakonec se zjistí, že je to povídání o něčem, co nefunguje," přidal na serveru ceskatelevize.cz bývalý útočník, jenž si svého času vyzkoušel i španělskou, francouzskou, belgickou a řeckou ligu.

Příliš valné mínění ovšem nemá ani o opětovném asistentovi Viktorie Pavlu Horváthovi, jenž nedávno skončil v Příbrami a jehož si do Štruncových sadů opět vytáhl Michal Bílek. "Pavla Horvátha jak sleduji, tak mi připomíná, jak když při nějaké příležitosti z klobouku vytahují zajíce. Když se to hodí, tak ho vytáhnou. Já tam nevidím nějaký přínos. Ten kluk kde všude byl, tak odešel, není to nic systémového. Nemyslím si, že to je profesionální, že by ho čekala nějaká kariéra, že by Michalovi v odbornosti pomohl. To že tam kdysi hrával, na to je spoléhat se mylné. On má svůj styl humoru, a to ne každému může vyhovovat. Sázet na jeho chrisma mohli v minulosti a v dnešní době už to je pasé," nebral si servítky Luhový, jehož názor publikoval portál ceskatelevize.cz.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.