Sešívaný poklad za tři čtvrtě miliardy korun? Agent má pravidelně jednat s těmito ostrovními zájemci...

Sešívaný poklad za tři čtvrtě miliardy korun? Agent má pravidelně jednat s těmito ostrovními zájemci...

Prakticky celé jaro se objevují informace, že by mohl devatenáctiletý talent ze Senegalu opustit pražskou Slavii a zamířit na věhlasnou adresu. Zájemců je celá řada, ale podle deníku Evening Standard Abdallah Sima preferuje přesun na Ostrovy. Také v Premier League se těší pozornosti, která by mu mohla vysloužit během letního přestupového okna zajímavou nabídku a výzvu.

Africký legionář na sebe upoutal pozornost v této sezóně díky báječné jízdě Slavie v Evropské lize. Aktuální tuzemský mistr dokázal postoupit z náročné skupiny, aby pak ve vyřazovací fázi ukončil v soutěži účinkování Leicesteru City a Glasgow Rangers. Nad jeho síly byl až londýnský Arsenál, který je údajně jedním z nápadníků.

Již dříve se spekulovalo o zájmu PSG či Juventusu, ale agent devatenáctiletého hráče prozradil, že by Sima rád zamířil na Ostrovy. Kromě Arsenalu jsou skloňovány také Manchester United či West Ham. Záležet bude ale na jeho cenovce. Podle britských médií se jeho cena pohybovala v lednu okolo padesáti milionů liber, aktuálně je prý na polovině. Právě tuto sumu prý už jeden z klubů vršovickému majiteli nabídl.

Arsenal stále jedná o setrvání Alexandra Lacazetta na Emirates Stadium, ale zatím se nedohodli na prodloužení kontraktu, který končí v příštím roce. West Ham zase touží přivést z Chelsea Tammyho Abrahama, ale odrazuje jej požadovaná suma 50 milionů liber.

Nejrychlejšího muže Opavy už se druhá liga týkat nebude a může se těšit na norskou Eliteserien...

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.