Nejrychlejšího muže Opavy už se druhá liga týkat nebude a může se těšit na norskou Eliteserien...

Nejrychlejšího muže Opavy už se druhá liga týkat nebude a může se těšit na norskou Eliteserien...

Perspektivní opavské naděje Tomáše Rataje už se v příštím soutěžním ročníku 2021/2022 týkat druhá nejvyšší soutěž nebude.

Osmnáctiletý hráč, který je podle Radoslava Kováče nejrychlejším mužem kádru, se totiž může těšit na zahraniční výzvu v podobě norského celku Bodö/Glimt, který byl až dosud mediálně spojován zejména s jabloneckým Dominikem Pleštilem.

Jedná se o hostování s opcí na trvalý podpis a pokud by k němu došlo, do Slezska by putovalo necelých 10 milionů korun.

Jak zaznělo na stránkách Deníku Sport, k dohodě už chybí pouze podpis skandinávského klubu, což by se mělo dotáhnout ještě během středečního dne.

"Během roku byl o naše dva odchovance zájem v nadstandardních klubech. Filip Souček přestoupil do Sparty a Tomáš jde do Norska. Je to vizitka, že se tady dobře pracuje s mládeží. Je to velké ocenění pro naše trenéry. Pro Tomáše je to zajímavá nabídka a velký posun v kariéře. Ten klub dobře ví, jaké typy chce. Moc si přeju, aby mu to vyšlo," citoval web isport.blesk.cz slova šéftrenéra mládeže Zdeňka Pospěcha.

"Norové věří, že ho posunou ještě dál. Vidí v něm obrovský potenciál. S hostováním jsme přišli my. Jsme přesvědčeni, že je klub rozhodnutý Tomáše koupit. Nedá se čekat, že během týdne nebo dvou hned naskočí do základu. Určitě na něj nebudou spěchat. Klub skvěle pracuje s daty. Strategie je taková, že tam dotvářejí mladé hráče a prodávají je do zahraničí. I Ruda Řepka říkal v jednom rozhovoru, že by se mu strašně líbilo, kdyby měli v Teplicích model jako Bodö/Glimt. Věřím, že je to správné prostředí, kde se může Tomáš zlepšit. I kdyby to nedopadlo, ta zkušenost mu do kariéry i do života strašně moc pomůže. Vrátil by se jako lepší hráč. Tím jsme si jistí," uzavřel ve Sportu mladíkův agent Roman Brulík.

Rataj nastoupil k tomuto datu do 17 duelů české ligy, v základní sestavě figuroval pětkrát a během 481 odehraných minut vsítil jednu branku.

Norská Eliteserien má za sebou první kolo a Bodö/Glimt je po jasné výhře nad Tromsem v čele soutěže.

Sadílek zaujal Hamburk a Freiburg, podle nizozemského tisku o něj chce zabojovat i Sparta

Zdroj: isport.blesk.cz