Vrba: Juchám vždy když juchá mužstvo. Není důvod se nezapojit. Jsem rád, že to tým tak prožívá

Vrba: Juchám vždy když juchá mužstvo. Není důvod se nezapojit. Jsem rád, že to tým tak prožívá
OBSAHUJE OHLASY

Explzeňský kouč Sparty Pavel Vrba seděl po zasloužených třech bodech nad Viktorií (3:1) ještě dlouho na lavičce. O čem přemýšlel?

"Určitě to pro mě nebyl obyčejný zápas. Byl z mého pohledu hodně emotivní. S Plzní a s Baníkem jsou ty zápasy pro mě víc. Jsem samozřejmě rád, že jsem Plzeň porazil. Plzeň tu odehrála dobré utkání. My jsme ve finální fázi nebyli tak důslední a přesní jako třeba v druhém poločase, což výsledek ovlivnilo. Plzeň tuším z jedné jediné střely v prvním poločase dala gól. Po standardní situaci byli důraznější než my a využili toho. Ve druhém poločase jsme hráli podle mého názoru stejný fotbal jako v prvním, akorát jsme byli odměněni góly a možná větším prostorem, protože jsme Plzeň nějakým způsobem uběhali. To nám potom přineslo vítězství. Měli jsme hodně těžkého soupeře a jsem rád, že jsme to nakonec v závěru zvládli a výsledek jsme uhráli," těšilo zkušeného trenéra, jehož ohlasy nabídl web sparta.cz.

Rozdíl mezi oběma týmy byl uprostřed týdne na Letné značný. "Přiznám se vám, že nevím, jaké byly přesně statistiky. Vím, co chci hrát a myslím si, že to vědí i hráči. Doufám, že příště z toho nebudou taková dramata. Pokud ale říkáte, že to bylo mimořádné, tak jsem spokojený," přidal na klubovém webu Vrba, jemuž v dohrávaném šlágru vyšlo střídání.

Šlo o nejlepší sparťanský výkon pod jeho vedením? "Nedokážu posoudit, jestli byl nejlepší. Byly tam pasáže, které byly průměrné. Na druhou stranu druhý poločas z naší strany asi nejlepší opravdu byl. My jsme měli dobré pasáže i v jiných zápasech. Když porovnáte kvalitu soupeře a soupeřů, s kterými jsme vyhrávali výrazněji a ve větší pohodě, tak spíš Sparta ukázala, jakou má obrovskou sílu, kvalitu a jakým fotbalem se chce prezentovat. Pokud tohle dokážeme, tak si myslím, že to pro nás může být obrovská vzpruha. Ukazujeme, že Sparta má silné mužstvo a doufám, že to tak bude i dál," vyprávěl spokojený exreprezentační trenér.

Glosa Honzy Rajnocha: Guľův konec? Chyběla mi chemie i lídři. Bílek je dobrá náhrada. Plavšiče už vidím ve Slavii

Slavnému "S" nedělalo trable ani změněné rozestavení. "Ono to těžké nebylo. Když se podíváte, jak s mužstvem pracuje Michal Bílek, tak si najdete jeho minulost a v jakém hraje rozestavení. My jsme věděli, co budou hrát a v jakém rozestavení. Michal není trenér, který by se objevil odnikud. Je to trenér, který má svoji historii. My jsme s ní pracovali a připravovali jsme se na Plzeň tak, že jsme věděli, co budeme hrát," doplnil na sparta.cz Vrba, jenž pochválil svůj soubor za agresivitu, důslednost a napadání, čímž se soupeři nedovolilo více kombinovat.

Obrat zařídili výhradně mladíci Hložek, Karabec a Wiesner. "Hložek už je pro nás v osmnácti letech klíčový a mimořádný hráč. Má parametry hodně vysoké. Co se týká Karabce, je pravda, že nám pomáhá, kdykoliv naskočí. Také je v ofenzivě hodně důležitý. Je to další talent, který tu je. Adam je mladý hráč hodně perspektivní a zajímavý. Zkušenosti samozřejmě musí sbírat. I když bude hrát třeba 15 nebo 20 minut. Vidíte, že pokud nastoupí, vždycky nám pomůže. Je otázka, jestli je v 17 letech připraven, aby od začátku předváděl takové výkony, jako když nastoupí na část utkání. Já to říkám tak, jak to cítím. Jednou jeho doba stejně nastane. My si ho připravujeme na to, že jednou bude možná klíčovým hráčem Sparty. Nechceme ale nic uspěchat. Máme tady kvalitní kádr. Kara je trpělivý, důsledný, fantasticky trénuje a já jsem přesvědčený, že v budoucnu Spartě hodně pomůže. Je to pro mě obrovská výhoda, že jsou tu mladí hráči, kteří možná do budoucna potáhnou nejenom Spartu, ale i reprezentaci. Pro mě to je obrovská výhoda. Tím chci poděkovat lidem, kteří sem tyto hráče dovedli a pracovali s nimi," řekl na sparta.cz.

Po delší době naskočil i bek Hanousek, který je spojován s odchodem z Letné. "Naposled hrál v Budějovicích, kde nám zápas moc nevyšel. Ve Spartě ale hráči pracují tak, že se chtějí dostat do sestavy. Pokud pracují, prostor dostanou a pak už to záleží na nich. Kariéru ve Spartě si dělají sami. Hanousek prokázal svou kvalitu. Je vidět, že s ním musíme dál počítat. Jsem za to strašně rád, i když jeho pozice v posledních dnech nebyla úplně optimální. Ukázal, že je na to připraven a že nám v zápase pomohl. To je pro mě to nejdůležitější. Hráči, kteří jsou na lavičce nebo se na ni ani nedostanou, tak jsou přesto připraveni na to, aby Spartě pomohli. To je úžasné," těšilo někdejšího šéfa Anži Machačkala a Ludogorce Razgrad.

Jeho výběr se bodově dotáhl na Jablonec a zbylé tři duely o druhé místo budou hodně zajímavé. "Určitě je to pro nás oborská výhoda, že se nám podařily tyto dva hrozně těžké zápasy s Baníkem a Plzní. Předběhli jsme Jablonec, máme lepší bilanci. Musíme v posledních třech kolech uhrát víc bodů než Jablonec, to je naším úkolem. Všichni v klubu si to přejí. Naším cílem je kvalifikace o Ligu mistrů. To je mimořádná soutěž a já bych byl hrozně rád, abych ji tady na podzim zažil," uzavřel na stránkách sparta.cz sedmapadesátiletý rodák z Přerova, jenž si v šatně užil i vítězné popěvky včetně sprchy. "Já juchám vždycky, když juchá mužstvo. Není důvod se nezapojit. Jsem rád, že to mužstvo takhle prožívá. Kdyby to takhle neprožívalo, tak by z toho neměl nikdo radost. Emoce k fotbalu patří a jsem rád, že to tak je. Hráči jdou za cílem a chtějí uspět. Vidíte po zápase, jakou mají radost z toho, že jsme to zvládli."

Premiéra Bílka na lavičce Plzně nevyšla. Radost z první půle mu pokazili Hložek s Hanckem a Karabcem

Zdroj: sparta.cz