Van Buren by mohl v Edenu setrvat, okolo Hellebranda a Matouška slídí Dynamo...

Van Buren by mohl v Edenu setrvat, okolo Hellebranda a Matouška slídí Dynamo...

Mezi přestupové cíle mistrovské Slavie patří kromě Srdjana Plavšiče také Michael Krmenčík a Ivan Schranz, čili hráči, o nichž se uvažuje také na konkurenční Letné. Kdo by to naopak měl mít v Edenu nahnuté?

Podle Deníku Sport to vypadalo, že ofenzivní nizozemský univerzál Mick van Buren (28) už svůj kontrakt na Sinobo Stadium neprodlouží a odebere se zpět do rodné země, nicméně poslední indicie hovoří o tom, že by přeci jen novou pracovní dohodu dostat mohl a pobyt v české metropoli si prodloužit. V této ligové sezoně si bývalý útočník Esbjergu nebo Excelsioru připsal ve dvou klubech 17 startů a 2 přesné zásahy.

Pokud jde o špílmachra Patrika Hellebranda (21), ten by sešívané "S" stále opouštět neměl, leč dalšímu hostování se nevyhne. Po Slovácku a Opavě ho tak čeká zřejmě další stěhování, s tím, že zájem o jeho osobu projevuje Dynamo České Budějovice. V doznívajícím ligovém ročníku šel do akce jednadvacetkrát, ale bez gólového vyústění.

U Jana Matouška (23) to podle informací Sportu vypadá buď na přestup a definitivní odchod ze Slavie, nebo na hostování s opcí a velmi pravděpodobný odchod z klubu. Jeho manažer Martin Hrdlička už má být v tomto směru v permanenci. Na Slovan Liberec, ve kterém je expříbramský rychlík zapůjčen, to v tuto chvíli nevypadá, neboť příliš nehrál ani na stadionu U Nisy. Podobně jako u Hellebranda jeho situaci mapují na jihočeském Střeleckém ostrově, kde by to s ním rád vyzkoušel tamní kouč David Horejš. V sezoně nastoupil jen šestnáctkrát a do střelecké listině se nezapsal.

Látal, Jarošík či Krejčí? Kdo se v létě ujme mátožného Zlína?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.