Klopp v něm spící hvězdu neprobudil, ale Atlétiko by ho zkusilo. Dojde k přesunu již během léta?

Klopp v něm spící hvězdu neprobudil, ale Atlétiko by ho zkusilo. Dojde k přesunu již během léta?

Pouhé dvě kola zbývají do konce aktuálního ročníku La Ligy, a tudíž je ve hře již jen šest bodíků. Atlétiko Madrid si drží dvoubodový náskok na městského rivala ze San Bernabéu, dotírá ale i Barcelona se čtyřbodovým mankem. Očekává se, že svěřenci argentinského stratéga Diega Simeoneho si již svůj náskok ujít nenechají a budou se radovat ze zisku mistrovské trofeje. Aktuální kádr mají silný, ale přesto se očekává, že během přestupového okna dozná několika změn.

Podle informací webu Fichajes by rádi Los Rojiblancos v létě posílili stávající řady a vyvarovali se zbytečnému exodu některých opor, po kterých je v Evropě poptávka. Diego Simeone se pak nechal slyšet, že by na stadionu Wanda Metropolitano uvítal nového středopolaře, ze kterého by mohl být časem nový mozek týmu.

Atlétiko věří, že vhodným adeptem by mohl být šestadvacetiletý guinejský záložník Naby Keita, který aktuálně působí v barvách anglického Liverpoolu. Na této adrese se hlásí od roku 2018, ale svými výkony zůstal daleko za očekávání. Dá se otevřeně říct, že nedokázal navázat na skvělé výkony v barvách RB Lipska.

Simeone však tuší, že by právě Keita mohl zapadat do jeho konceptu a ve španělské metropoli restartovat svou kariéru. Pro samotného hráče by se jednalo o zajímavou výzvu, neboť přehlížet házené laso od mistrů LaLigy si příliš hráčů nedovolí.

Zdroj: fichajes.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.