Čelůstkova absence byla podle Hancka znát. Vrba objasnil stáhnutí Vitíka stručně a jasně...

Čelůstkova absence byla podle Hancka znát. Vrba objasnil stáhnutí Vitíka stručně a jasně...
OBSAHUJE OHLASY

Sparta dosáhla v závěru víkendu na první venkovní výhru od února a odnesla to třináctá Mladá Boleslav, která musela na domácí půdě strávit hokejovou porážku 4:5.

Duel na území, kde vládne Karel Jarolím, nedohrál osmnáctiletý letenský stoper Martin Vitík, jehož nahradil Filip Souček již po pětačtyřiceti minutách, po nichž ještě panoval remízový stav 2:2.

Byl nadějný střední obránce s pouhými dvaceti soutěžními starty za áčko Sparty střídán z taktických, či zdravotních důvodů?

"Vitík byl vystřídán, protože jsme se tak rozhodli," objasnil sedmapadesátiletý kouč, jenž tak nepřímo potvrdil, že se tak stalo kvůli výkonnosti.

Druhý stoper Dávid Hancko, jenž v utkání zazářil dvěma přesnými zásahy, pak potvrdil, že se projevila absence zkušeného reprezentanta Ondřeje Čelůstky.

"Asi ano, ale to je jedno, jestli se to nepodaří ubránit Čeldovi, Viťasovi nebo mně, prostě se to nesmí stávat. Nepodařilo se nám pokrýt situace, kdy to prodlužovali za nás, tam se musíme zabezpečovat. Ale opakuju, jsem rád, že jsme to zvládli a ukázali jsme vítěznou mentalitu," uzavřel na webu sparta.cz kmenový zadák Fiorentiny, pro nějž šlo o sedmou soutěžní trefu sezony a pravděpodobně jde o nejgólovějšího stopera soutěže.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.