Exslávista Stoch se po Řecku neprosadil ani v Polsku a po čtyřech měsících je opět bez práce

Exslávista Stoch se po Řecku neprosadil ani v Polsku a po čtyřech měsících je opět bez práce

Exslávista Miroslav Stoch (31) se opět ocitl bez angažmá, i když to žádné velké překvapení není. V polském celku Zaglebie Lubin totiž skončil již po necelých čtyřech měsících.

Když přitom ostřílený slovenský křídelník do Polska první únorový den řicházel, Lubin ho vítal jako hráče s nejbohatšími zkušenostmi jak v jejich klubu, tak v celé Ekstraklase.

Nyní mizí po devíti soutěžních startech a žádné brance. "Těžko říct, proč se víc neprosadil. Možná by to dopadlo lépe, kdyby se k nám připojil o něco dřív, když jsme ještě byli na soustředění v Turecku. Jenže Miro čekal až do konce přestupního termínu na nabídku z MLS," ozřejmil sportovní ředitel Ĺubomír Guldan, jehož stanovisko vyšlo na aktualne.cz.

Smlouvu měl jen na půl sezony, takže to žádný velký šok není. "Mysleli jsme si, že kondici dožene rychleji a v zápasech se ukáže víc. Ale podepsali jsme ho na čtyři měsíce, takže to nebylo nijak velké finanční riziko. Nedali jsme mu kontrakt na dva nebo tři roky," doplnil na stránkách aktualne.cz slovenský funkcionář.

Očekávání však zůstalo nenaplněno a technický hráč si tak připsal již druhé nepovedené angažmá v řadě. "Rozhodně jsme čekali, že Miro pomůže týmu mnohem víc. A nejen my, ale i fanoušci, trenérský štáb i samotný hráč doufali, že to bude lepší. Připomeňme, že když jsme Stocha představili jako hráče Zaglebie Lubin, značná část fotbalové komunity nám tleskala. Nikdy nemáte jistotu, ale když jsme přivedli tak uznávaného hráče, jako je Stoch, počítali jsme s jednou věcí: že naváže na předchozí roky, kdy oslnil fanoušky největších zahraničních klubů," přidal na aktualne.cz zástupce osmého celku polské ligy.

Kromě bývalého hráče Nitry, Chelsea, Twente, Fenerbahce, Al Ainu, Bursasporu nebo Paoku Soluň, jehož největší motivací byla ochota ukázat se kouči slovenského nároďáku Štefanu Tarkovičovi před Eurem, skončili v Lubinu také Samuel Mráz, Djordje Crnomarkovič či Jakub Bednarczyk.

Koloušek o získávání trenérského vzdělání: Přeskočí vás někdo, kdo pořádně fotbal nehrál, jen si něco přečetl v knížce

Zdroj: aktualne.cz