West Ham si zahraje EL, Coufal asistoval, naopak Leicester vypadl z TOP 4, Citizens okořenili nadvládu pěti góly

Dohráno je i na ostrovech. V posledním 38. kole se děly největší věci v boji o TOP 4, kde po prohře Leicesteru 2:4 s Tottenhamem právě „Lišky“ ztratily a do Ligy mistrů místo nich jde Chelsea, která nečekaně padla s Aston Villou, naopak Liverpoolu vyšel závěr soutěže a skončil třetí.

Divoce hořkosladký zápas odehrála Chelsea, která prohrála s Aston Vilou 1:2, když se po rohovém kopu trefil Bertrand Traoré a po poločase z penalty zvýšil na 2:0 Anwar El Ghazi. Tým okolo Thomase Tuchela dokázal i přes drtivou převahu pouze snížit na rozdíl jedné branky Chilwellem v 70. minutě. Jenže Leicester doma padl s Tottenhamem, a tak The Blues udrželi čtvrté místo.

Zápas mezi Fox a Spurs byl hodně sledovaný a nabídl šest branek. Za domácí se dvakrát z penalty nemýlil Vardy, Tottenham naopak spoléhal na Harryho Kanea, který se stal s 23 góly nejlepším střelcem Premier League, navíc přidal i 14 asistencí. Tottenhamu pomohla i smolná vlastní branka Schmeichela a v závěru dvěma góly zazářil Bale. Leicester čeká Evropská liga, Tottenham si zahraje nově vznikající Konferenční ligu.

Evropskou ligu si zahraje i West Ham s Tomášem Součkam a Vladimírem Coufalem. Kladiváři v posledním zápase porazili Southampton 3:0, český reprezentační obránci si připsal asistenci na druhý gól Fornalse.

Jistý mistr z Manchesteru City si na závěr soutěže zastřílel proti Evertonu, který porazil 5:0. Dvě branky si připsal také střídající Agüero, který po sezoně klub opustí a zamíří do Barcelony.

Premier League 38. kolo:

Arsenal - Brighton 2:0 (49. a 60. Pépé)

Aston Villa - Chelsea 2:1 (43. B. Traoré, 52. El Ghazi z pen. - 70. Chilwell)

Fulham - Newcastle 0:2 (23. Willock, 88. Schär z pen.)

Leeds - West Bromwich 3:1 (17. Rodrigo, 42. Phillips, 79. Bamford z pen. - 90. Robson-Kanu)

Leicester - Tottenham 2:4 (18. z pen. a 52 z pen. Vardy - 86. a 90.+6 Bale, 41. Kane, 76. vlastní Schmeichel)

Liverpool - Crystal Palace 2:0 (36. a 74. Mané)

Manchester City - Everton 5:0 (71. a 76. Agüero, 11. De Bruyne, 14. Jesus, 53. Foden)

Sheffield United - Burnley 1:0 (24. McGoldrick)

West Ham United - Southampton 3:0 (30. a 33. Fornals, 86. Rice)

Wolves - Manchester United 1:2 (39. N. Semedo - 13. Elanga, 45.+4 Mata z pen.)

Zdroj: livesport.cz, sport.ceskatelevize.cz