Vrba: Sparta musí hrát o LM každý rok, nevím, jestli je výsledek z Ďolíčku spravedlivý, měli jsme víc šancí

Vrba: Sparta musí hrát o LM každý rok, nevím, jestli je výsledek z Ďolíčku spravedlivý, měli jsme víc šancí
OBSAHUJE OHLASY

Trenér Sparty Pavel Vrba dovedl svůj klub do předkola Ligy mistrů. „Je to postupný cíl. Sparta je mužstvo, které by mělo hrát kvalifikaci o Ligu mistrů každý rok. Jsem rád, že se nám to podařilo a máme jistotu. Samozřejmě moc dobře víme, že nás čeká kvalifikace v nemistrovské části. To je jedna z nejtěžších cest do Ligy mistrů, respektive vůbec do evropských pohárů,“ uvedl pro Sparta TV.

Spartě proti Bohemians chyběl zraněný Hložek. „Máme jisté druhé místo a budeme se o tom bavit před zápasem s Brnem. Všichni fanoušci Sparty by ho rádi viděli na Letné v posledním zápase sezony. Teď nemyslím, že by to byl jeho poslední zápas v klubu. Doufám, že ho dáme zdravotně do pořádku a Adam potvrdí formu, kterou v závěru ligy měl a že nám pomůže,“ pokračoval trenér pro web sparta.cz.

I tak Letenští dokázali v Ďolíčku vyhrát 2:1. „Nevím, jestli je výsledek spravedlivý, ale určitě jsme měli víc šancí než Bohemka. Domácí hráli svůj fotbal. Byli silní v soubojích, hráli jednoduchý fotbal, s kterým jsou úspěšní. My jsme naštěstí souboje uhráli,“ konstatoval sedmapadesátiletý kouč.

„Je pravda, že si představuji Spartu určitě lepší v přechodové fázi. Tam jsme poztráceli spoustu balonů. Myslím si, že kdybychom byli přesnější, dostali jsme se do víc příležitostí. To mě určitě mrzí a chtěl bych, abychom byli ve finální fázi daleko přesnější a vytvořili si víc situací než tentokrát,“ přidal.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.