Ústí má v plánu vyjet do Drážďan a s Dynamem řešit další severočeské působení Gollnacka a Kušeje

Ústí má v plánu vyjet do Drážďan a s Dynamem řešit další severočeské působení Gollnacka a Kušeje

Byť má Ústí nad Labem po pětadvaceti kolech negativní skóre 23:29 a méně branek nastřílely z celé druhé ligy jen dvanáctý Varnsdorf a čtrnáctý Slavoj Vyšehrad, i tak je v tabulce na páté příčce, což oproti podzimní pozici pod vedením Jiřího Jarošíka až tak výrazný pokles není.

Jeho nástupce David Jarolím je rád, že severočeský celek spolupracuje s vítězem třetí bundesligy Dynamem Drážďany a doufá, že vše bude pokračovat v podobném duchu i nadále...

"Projekt zaštiťuje Evropská unie a trvá pět let. Přeshraniční spolupráce probíhá zejména v mládeži, někteří naši talentovaní hráči odchází do Drážďan již v patnácti letech. Díky zkušenosti z bundeslig přijdou připravení na profesionální soutěže v Česku,“ citoval idnes.cz sportovního manažera Army Petra Heidenreicha.

Momentálně se to týká čtyřlístku Jonáš Jiránek, Adam Čičovský, Adam Černý a Vasil Kušej, jenž jako jediný patří německé značce, kterou v příštím ročníku čeká druhá bundesliga. "Pokud si někoho vyhlédne třeba Bayern, oba kluby, tedy my i Dynamo, se na tom budeme podílet. Nikomu nebudeme bránit a jako Arma budeme pyšní, kam až se náš hráč dostal," pokračoval na portálu idnes.cz Heidenreich.

V zimě navíc dorazil hostovat Simon Gollnack, v jehož případě by - stejně jako u Vasila Kušeje - stálo Ústí o pokračování spolupráce i v sezoně 2021/2022. "Máme teď v plánu do Drážďan vyjet a řešit hostování Simona i Vasila. Kušej má obrovský potenciál, takových individuálně schopných hráčů, sebevědomých, charakterních a pracovitých je v Česku málo," uzavřel na idnes.cz mladší syn hlavního trenéra Mladé Boleslavi Karla Jarolíma.

Devatenáctiletý Němec Gollnack zaznamenal během jedenácti jarních vystoupení jednu trefu, o dva roky starší Kušej, jenž si v minulosti zahrál i za rakouský Wacker Innsbruck, nastřádal v rámci čtyřiadvaceti startů v sezoně o branku víc.

Z druhé české ligy až do Ligy mistrů? Na mladíka z Viktorie Žižkov se jezdí dívat Rapid Vídeň

Zdroj: idnes.cz