Nový vlastník Dynama chce zlepšit vztahy v regionu: Musíme vytvořit atmosféru vzájemné důvěry mezi jihočeskými kluby

Nový vlastník Dynama chce zlepšit vztahy v regionu: Musíme vytvořit atmosféru vzájemné důvěry mezi jihočeskými kluby
OBSAHUJE VIDEO

Zlepšení spolupráce s jihočeskými kluby, zaměření se na klubovou akademii a ve Fortuna:lize vytvořit silný první tým, jehož doménou budou právě odchovanci.

Právě to jsou cíle nového držitele 100 procent akcií Dynama České Budějovice, kterým je doktor práv Vladimír Koubek (66), jenž začne na Střeleckém ostrově úřadovat první červnový den.

Jeho cesta už se s budějovickým klubem protnula hned dvakrát. "Poprvé jsem v klubu působil mezi lety 1985 a 1990, kdy jsem dostal na starost spolupráci s novináři. Byla to krásná práce a rád na to vzpomínám. Pak jsem začal podnikat, přišla nová situace. Podnikal jsem ve velkém, kdy obrat mých firem byl více než miliarda korun. V té době jsem zaměstnával padesát zaměstnanců a velmi intenzivně jsem pracoval. V roce 2003 jsem byl osloven, abych se chopil sta procent akcií klubu, a to jsem udělal. Když jsem do klubu přišel, nebyly tam peníze a nebyly zaplacené výplaty. Metodou krizového řízení se mi podařilo klub během roku stabilizovat a z beznadějně posledního místa tabulky jsme ligu dohráli na osmém místě. Reálnou zkušenost s řízení fotbalového klubu jsem tedy měl. V roce 2006 jsem ze struktur klubu odešel a poté jsem prodal i akcie, protože jsem měl tak velké pracovní výzvy, že mi má angažovanost neumožňovala další práci v klubu," objasnil v interview pro dynamocb.cz Koubek.

Byť o návratu do struktur Dynama uvažoval již před třemi lety, nakonec se jeho comeback začal rýsovat až od letošního února. "Dá se říci, že se do Dynama vracím potřetí a mým cílem je navázat na práci dosavadních akcionářů. Chceme zkvalitnit práci ve spojení klub - akademie. Byl bych rád, když by se nám podařilo pracovat s vlastními odchovanci a zároveň bych byl rád, když by byl klub stabilní. A to nejen sportovně, ale i společensky a sociálně. Máme velkou odpovědnost směrem k městu, které nám svěřilo krásný stadion. Máme také skvělou podporu od kraje a naší úlohou bude těchto skvělých podmínek využít. Za podpory svých spolupracovníků udělám vše pro to, aby se mi to povedlo," doplnil na oficiálních stránkách celku právník.

Žádné personální zemětřesení se z jeho strany po nástupu do funkce dít nebude. "Spoléhat budu především na Martina Vozábala, který bude mít na starosti sportovní úsek. Já mu ulevím od jeho starostí, které v posledních letech měl. Klub řídil sám, bylo to opravdu velké sousto a klobouk dolů za to, jak to zvládal. Zároveň jsme si nastavili parametry spolupráce s trenérem Davidem Horejšem. Zatím není potřeba dělat žádné změny ve sportovním úseku a ani v dalších věcech. O výši rozpočtu mám představu, čekat nás bude ale hodně práce. Nejen sportovní veřejnost musíme přesvědčit, že klub míří správným směrem a základním předpokladem úspěchu jsou samozřejmě dobré sportovní výsledky," přidal na dynamocb.cz nový šéf jihočeské značky.

Jeden z primárních cílů bude pozvednutí mládežnických výběrů. "Mým přáním je, aby se klub posunul především směrem k lepší spolupráci s akademií. Cílem bude, aby nám akademie poskytla daleko více sportovního materiálu než se dělo doposavad. Víme, že v tom máme velké rezervy a ty se budeme snažit nyní využít," zaznělo z úst Koubka, jenž by rád obnovil i projekt spolupráce s dalšími jihočeskými kluby, což by se mělo týkat např. druholigového Táborska. "Musíme vytvořit atmosféru vzájemné důvěry mezi jihočeskými kluby. Dynamo totiž tvoří přirozený vrchol pyramidy fotbalového hnutí na jihu Čech. A v našem zájmu je, abychom to fotbalové hnutí podpořili především sportovně. Bylo zvykem, že před lety hrálo divizi i osm jihočeských klubů a nyní jsou to pouze čtyři a většinou navíc až na konci tabulky. S Martinem Vozábalem bychom rádi projekt Jihočeský fotbal oprášili a rádi bychom ho uvedli do chodu," uzavřel Dvořákův nástupce.

Dvořákova éra na jihu země končí a Dynamo bude mít nového majitele. Ponechá si kouče Horejše?

Zdroj: dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.