Bayern hlásí první posilu pro příští sezonu, kterou přivádí zdarma z druhé anglické ligy

Bayern hlásí první posilu pro příští sezonu, kterou přivádí zdarma z druhé anglické ligy

Bayern Mnichov, jehož nejbližší soutěžní utkání se odehraje uprostřed srpna a půjde o finále Německého superpoháru s Borussií Dortmund, se tento týden pochlubil svou první posilou pro příští soutěžní ročník 2021/2022.

Bavorský gigant z Allianz Areny přivedl z Readingu třiadvacetiletého zadáka Omara Richardse, jenž se v novém působišti upsal na čtyři roky až do 30. června 2025.

Richardsovi vypršela na ostrovech smlouva a do Německa se tak přesunuje zcela bez nákladů. S vedením německého šampiona se na tom ostatně dohol již před pár měsíci.

"Těší nás, že si Omar vybral Bayern. Omar je po technické stránce kvalitním hráčem na pozici levého obránce. Směrem do ofenzívy dovede najít ta správná řešení, je pozorný a věříme, že v našem týmu sehraje důležitou roli," citoval web eurofotbal.cz slova sportovního ředitele Hasana Salihamidžiče.

Pro anglického mladíka, který je odchovancem Readingu a podle specializovaného serveru transfermarkt.com má tržní cenu 5 milionů eur, se jedná o první zahraniční přestup.

K tomuto datu odehrál někdejší mládežnický reprezentant Albionu v Championship 92 utkání, v nichž zaznamenal 2 góly. V posledních tří sezonách se však střelecky neprosadil.

VÍCE O ANGLICKÉM FOTBALE...

Zdroj: eurofotbal.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.