Mourinho si vyhlíží první posily do Říma. Vyhlédl si i záložníka Arsenalu

Mourinho si vyhlíží první posily do Říma. Vyhlédl si i záložníka Arsenalu

José Mourinho byl sice nedávno vyhozen z Tottenhamu, co nevidět si ale našel nové angažmá. Po jedenácti letech se vrací do Itálie, kde dříve trénoval Inter Milán. V létě totiž převezme fotbalisty AS Řím.

Portugalský stratég ukončil své angažmá v Londýně bez jediné vyhrané trofeje. To v minulosti nebylo zvykem. Úspěšný byl totiž Mourinho už dříve v Portu, v Chelsea (dokonce dvakrát), v Interu Milán, v Realu Madrid i v Manchesteru United. Na další úspěchy se bude snažit navázat právě ve věčném městě, kde nahradí svého krajana Paula Fonsecu, jenž se s Vlky loučí po dvou letech.

Jenže v těchto sezónách Římané nebyli tak úspěšní, jak si představovali a i proto došlo k trenérské výměně. Mourinho ale bude chtít před svou první sezónou po návratu do Itálie přizpůsobit svůj kádr k obrazu svému. A první velkou posilu si vyhlédl v Londýně. Nikoliv však v Chelsea či v Tottenhamu, tedy z klubů, které v minulosti trénoval, nýbrž z Arsenalu.

Zájem má totiž o švýcarského defenzivního univerzála Granita Xhaku. Někdejší kapitán Gunners má zkušenosti s bundesligou, kde oblékal dres Borussie Mönchengladbach, a právě s Premier League, kde je stabilním členem zálohy Arsenalu. V létě by ale měla nastat změna, zájem o něj mají právě v Římě.

zdroj: Sportskeeda

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.