Pirlo by na další práci nemusel čekat dlouho. O vyhozeného šéfa Juventusu stojí jiný celek Serie A

Pirlo by na další práci nemusel čekat dlouho. O vyhozeného šéfa Juventusu stojí jiný celek Serie A

Andrea Pirlo začal svou trenérskou kariéru velmi zajímavým způsobem. Nejprve byl jmenován trenérem B týmu Juventusu, po vyhazovu Maurizia Sarriho byl ale bez jakýchkoliv zkušeností povýšen do A týmu. U toho ale strávil pouze jednu sezónu.

Italská hráčská legenda ale v první sezóně příliš očekávání nenaplnila. Juventus pod jeho vedením totiž nedokázal vyhrát Serii A, což bylo do té doby zvykem, neboť Itálii kraloval už devětkrát v řadě. Daleko Stará dáma nedošla ani v Lize mistrů, v osmifinále totiž podlehla Portu. Na druhou stranu ale získala první Coppa Italia, což je zatím jediný pohár, který Andrea Pirlo jako trenér vyhrál.

Po jedné sezóně u A týmu byl ale legendární záložník z pozice hlavního kouče odvolán. Nahradí jej Massimilliano Allegri, který už Juventus trénoval mezi lety 2014 a 2019. Sám Pirlo by ale nezaměstnaný nemusel zůstat dlouho. Mohl by totiž pokračovat v nejvyšší italské lize.

O služby mistra světa z roku 2006 a mladého trenéra podle všeho stojí Sassuolo. To momentálně hledá nového trenéra a favorit na tento post je právě Pirlo. Právě zde by měl bývalý hráč Interu Milán, AC Milán a Juventusu mohl po jedné sezóně u A týmu Staré dámy pokračovat ve své trenérské kariéře.

zdroj: Football-italia.net

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.