Vrátíme se silnější. Jako nejlepší tým světa, řekl Guardiola po finálové porážce s Chelsea

Vrátíme se silnější. Jako nejlepší tým světa, řekl Guardiola po finálové porážce s Chelsea

Měl to být jeho velký fotbalový večer. Místo něj však přišla krutá porážka 0:1, která oslavy triumfu v Champions League přisoudila hráčům Chelsea. Manažer Pep Guardiola to zkusí zase za rok. Tedy pokud bude tou dobou ještě stále u kormidla City.

Fanoušci City si malovali, jak v sobotu večer udělají jejich fotbaloví miláčkové ten nejvýraznější triumf v už tak úspěšné sezoně . K titulu v Premier League i zisku Ligového poháru měli přidat vytoužené první místo v Lize mistrů, kde je čekala premiérová účast ve finále. Poslední krok však hvězdní borci nezvládli. Po výhře 1:0 se z ušatého poháru radovala Chelsea.

"Byla to složitá sezona ve složité době. Nám teď nezbývá než Chelsea pogratulovat a z té porážky se poučit," prohlásil Guardiola, který se snažil hledat hlavně pozitiva. 

„Bylo to vyrovnané utkání. A byť jsme ve finále Ligy mistrů byli vůbec poprvé, zvládli jsme ho velmi dobře. Stejně jako celou sezonu, za kterou si mé mužstvo zaslouží ohromný respekt," řekl manažer City.

"Nedokázali jsme vyhrát, ale vrátíme se silnější.  V příštích letech  budeme vůbec nejlepší klub světa. Jen je třeba si teď trochu odpočinout a pak začít s novou silou i motivací, “ pronesl s vírou v hlase muž, jenž před deseti lety vyhrál Ligu mistrů s Barcelonou. V Bayernu se stejného úspěchu už nedožil a počkat si musí i coby šéf lavičky Citizens.

Šťastný Tuchel z Chelsea: Musíme zůstat hladoví a jít za další trofejí