Blíží se konec Hrušky? Plzeňský boss Šádek si už za něj našel náhradu!

Blíží se konec Hrušky? Plzeňský boss Šádek si už za něj našel náhradu!

Tahle zpráva Aleše Hrušku nejspíš příliš nepotěší. Přípravu na nový ročník Fortuna:ligy totiž s mužstvem Viktorie zahájí i nejlepší gólman uplynulé sezony druhé české ligy, kterým byl Slovák Marián Tvrdoň. Ten v dresu Ústí vychytal hned jedenáct čistých kont, čímž si řekl o životní šanci v Plzni. 

Není těžké si odvodit, proč Plzeň zve do týmu dalšího gólmana. S vysokou pravděpodobností se totiž blíží konec veterána Aleše Hrušky, který si přitom v týmu dlouho držel post jedničky. Také však vyráběl až triviální chyby, což ho na jaře definitivně přesunulo mezi náhradníky. Navíc když se na hřiště zas vrátil, byly z toho další lacino obdržené branky a šokující remíza 3:3 s Příbramí. 

Ta znamenala vyhazov trenéra Adriana Guľy, o práci však nejspíš brzy přijde i Hruška. Postarat se má o to právě Tvrdoň, jehož si majitel klubu Adolf Šádek pozval do Viktorie na testy.

„Minulý týden mi zavolal agent a zeptal se mě, jestli jsem připraven na první ligu a zda i na Plzeň. Řekl mi, že kluby jsou již dohodnuty, že mám ve Viktorii začít přípravu. A pokud se nic nestane, tak tam podepsat smlouvu. Věřím si, je to pro mě velká výzva. Vnímám ji jako odměnu za tvrdou práci,“ uvedl sedmadvacetiletý Tvrdoň pro MY Nitrianske noviny.