Sportovní ředitel Votroků Sabou vysvětlil sázku na triumvirát Koubek, Hejkal a Rolko...

Sportovní ředitel Votroků Sabou vysvětlil sázku na triumvirát Koubek, Hejkal a Rolko...
OBSAHUJE VIDEO

Hradecký nováček, jemuž se jasně podařilo ovládnout tuto sezonu FNL, už má podobu svého realizačního týmu, který ho povede do prvoligových bojů.

Zdenka Frťalu vystřídá podle očekávání devětašedesátiletý Miroslav Koubek, jemuž budou na východě Čech pomáhat asistenti Adrian Rolko (42) a Stanislav Hejkal (51), jenž zatím naposledy vedl Skláře.

"Hledali jsme zkušeného trenéra, který má za sebou velké zápasy i těžká období. U Miroslava Koubka je dobrý předpoklad, že ustojí neobvyklou situaci, v níž přebírá mužstvo, které právě postoupilo. Při několika osobních pohovorech jsem z něj cítil velkou energii a to, že ví, co mužstvo potřebuje, aby bylo v nejvyšší soutěži konkurenceschopné," pronesl na webu fchk.cz sportovní ředitel Votroků Jiří Sabou.

Rolko, který není hradeckým fanouškům samozřejmě neznámý, protože je odchovancem a bývalým kapitánem, jenž v minulosti vedl hradecký dorost, se vrací pod Lízátka po vypršení kontraktu v Mladé Boleslavi, kde pomáhal Karlu Jarolímovi.

"Věřím, že se nám podařilo dát dohromady silný realizační tým. Je v něm zkušenost Miroslava Koubka, Standa Hejkal je vyhlášený svými analýzami a taktickou přípravou a Adri Rolko je hradecký patriot, který nasbíral bohaté zkušenosti s ligou jako hráč i za posledních tři a půl roku jako asistent v Mladé Boleslavi," uzavřel na stránkách fchk.cz Sabou.

Trenérům gólmanů pak mimochodem zůstává Tomáš Poštulka.