Do Drnovic se po 16 letech vrátí profesionální fotbal, druhou ligu by tam měl hrávat Trousilův Vyškov

Do Drnovic se po 16 letech vrátí profesionální fotbal, druhou ligu by tam měl hrávat Trousilův Vyškov

Druholigový nováček z Vyškova vrátí po 16 letech na mapu profesionálního fotbalu stadion z Drnovic, který svého času hostil tuzemskou nejvyšší soutěž i evropské poháry a dokonce si na něm zahrála i česká reprezentace.

I když to vypadalo, že bude stánek dál chátrat (poslední ligový duel se hrál v Jihomoravském kraji v květnu 2005), poté, co ho získala zpět do vlastnictví obec, se někdejší místo, kde zářil například Radek Drulák, opravilo.

Od podzimu tak bude mít stadion opět využití. "Dopravní situace bude asi komplikovaná, ale těší nás, že to může přinést ekonomický profit místním podnikatelům a restauracím," citoval web ČT Sport slova místostarosty Drnovic Jiřího Dvořáka.

Vyškov, na jehož trenérské lavičce sedí již necelé tři roky pětačtyřicetiletý kouč Jan Trousil, je za dotyčnou možnost rád. "Drnovice jsou tři kilometry od nás a v rámci regionu jsme ani neměli jinou možnost," připustil na serveru ceskatelevize.cz jednatel vyškovského celku Martin Chalupecký.

Generální manažer MFK Zbyněk Zbořil, jenž věří, že nebudou mít problém s licencí, už se těší na derby s Líšní a Zbrojovkou Brno. "Derby se Zbrojovkou by mohlo znamenat ve druhé lize absolutní divácký rekord," zakončil na ČT Sport funkcionář s minulostí v konkurenčním Blansku.

Surzyn opouští Pardubice a letní přípravu zahájí v bronzovém týmu uplynulého ligového ročníku

Zdroj: ceskatelevize.cz