Reprezentant Coufal: Kvůli jedné facce přece nezahodíme naši tříletou cestu do koše

Reprezentant Coufal: Kvůli jedné facce přece nezahodíme naši tříletou cestu do koše

Ani krutá porážka 0:4 od Itálie není podle českého krajního obránce Vladimíra Coufala důvod k tomu, aby se do tábora národního mužstva před blížícím se EUREM dostala panika. Osmadvacetiletý zadák je přesvědčen, že směr, kterým národní mužstvo jde, je ten správný. 

"Nehráli jsme dobře, ale snažili jsme se držet nějaké své šablony, kterou trenéři nastolili od začátku cesty, kterou s nimi jdeme. Snažíme se hodně držet míč a hrát na velké riziko, což prostě musíte, abyste byli úspěšní proti velkým reprezentacím. V pátek nás to bohužel trefilo," řekl Coufal novinářům  v on-line rozhovoru z Jižního Tyrolska.

Panika však podle něj není vůbec na místě. "Kvůli jedné facce nemůžeme hodit tříletou cestu do koše a teď nějak měnit herní styl, kterým se chceme prezentovat. Neříkám, že v dalších zápasech budeme chtít hrát stejně jako s Itálií, ale budeme chtít pořád hrát aktivně, držet balon, rozehrávku odzadu," uvedl Coufal.

Nepochybuje o tom, že proti Italům šlo o zaváhání, které vzhledem k mistrovství ještě nemusí nic znamenat. "V Česku se po jednom nezdaru někdy hodí všechno do koše. My budeme věřit naší cestě a půjdeme po ní dál. Jak s Anglií doma, tak s Belgií i dalšími soupeři nám to vycházelo, hráli jsme dobrý fotbal," řekl Coufal, který nepochybuje o tom, že Češi mají na to, aby na EURU ve společenství Skotska, Chorvatska a Anglie postoupili ze skupiny dál. 

"Všichni víme, že skupina je velice těžká. Navíc dvakrát budeme hrát venku, se Skotskem a Anglií. Další do party Chorvatsko, které je nesmírně silné, poslední finalista mistrovství světa. Nebude to sranda, ale chceme rozhodně postoupit," ubezpečil Coufal.