Majitel českého, dánského i kyperského titulu Lüftner má před sebou třetí zahraniční dobrodružství

Majitel českého, dánského i kyperského titulu Lüftner má před sebou třetí zahraniční dobrodružství

Sedmadvacetiletý stoper Michael Lüftner se může těšit na své třetí zahraniční angažmá ve třetí zemi. Po Dánsku a Kypru ho fotbalový život zavedl do Maďarska.

Bývalý střední obránce Teplic a Slavie, jenž dosud patřil Kodani, posiluje trojnásobného maďarského šampiona a třetí tým uplynulého ročníku tamní soutěže MOL Fehérvár FC.

Děje se tak poté, co byl dva roky zapůjčen v Omonii Nikósie, kde se mu po zisku dánského i českého titulu podařilo uzmout také kyperský primát...

"Moje poslední sezona byla velmi úspěšná, s Omonií jsme kromě titulu slavili také historický postup do základní skupiny Evropské ligy. Řada mých spoluhráčů za Fehérvár v minulosti hrála, působil tu i norský trenér Omonie Henning Berg. Hodně jsem s nimi o přestupu mluvil a všichni mi ho doporučovali," citoval web gol.cz slova vytáhlého zadáka s jedním mezinárodním vystoupením proti San Marinu.

I když má mít tržní cenu okolo milionu eur, Fehérvár ho rok před koncem smlouvy na severu Starého kontinentu získal za 300 tisíc eur.

Zdroj: gol