Viktoria Žižkov se snaží na poslední chvíli odvrátit pád do ČFL či divize, bojuje o licenci a hlavně návrat domů...

Viktoria Žižkov se snaží na poslední chvíli odvrátit pád do ČFL či divize, bojuje o licenci a hlavně návrat domů...

Za současných podmínek by tradiční ligový klub Viktoria Žižkov kvůli (ne)licenci padal do třetí ligy, vypadá to ale, že by se nakonec přece jen mohl úředně (neboť sportovně se to povedlo) zachránit. 

Už poslední sezónu hrála Viktoria ročník druhé ligy v exilu, vzhledem k absenci diváků to ale zas tak nevadilo. Silný kádr s postupovými ambicemi se nakonec pohyboval ve středu tabulky, i přesto ale tradičnímu prvoligovému a současnému druholigovému týmu hrozí "úřední" sestup až do ČFL a možná i do divize.

Viktorii totiž postihla řada nepovedených činů. Odchod majitele, neúspěšné jednání o stadionu či právě úřední sestup z toho plynoucí. Podle vyjádření předsedy představenstva klubu to ale vypadá, že se tomu nakonec může zabránit. Fanoušci klubu mají opět naději.

"Fotbalový stadion Viktorky Žižkov je přirozeně spojen se stejnojmenným fotbalovým klubem a Praha 3 má zájem na tom, aby tomu tak bylo i v budoucnosti a fotbal zde dlouhodobě zůstal. V nejbližších dnech nás čeká ještě spousta práce, pokračují jednání se sponzory, partnery, svazem i radnicí, ale od všech zúčastněných cítím vůli a chuť věc dotáhnout do zdárného konce. A tím je udělení licence pro sezonu 2021/2022 a návrat Viktorky domů, na Žižkov. Držte nám palce, prosím," nechal se slyšet Milan Richter.

O tom, zda bude hrát Žižkov druhou či třetí ligu, se rozhodne v nejbližších týdnech.

Plzeň se po třech letech loučí s Ekpaiem. Hlavně, ať drží zdraví, vzkazuje sportovní úsek Viktorie

Zdroj: fkvz.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.