Malínský se na Střelnici nebál: Když se hráč rozhoduje, kouká se i na to, jestli v kabině někoho zná

Malínský se na Střelnici nebál: Když se hráč rozhoduje, kouká se i na to, jestli v kabině někoho zná

Když mezi sebou v poslední době jednaly značky Slavie a Jablonce, zdaleka nešlo jen o Ivana Schranze. Severočeský celek ze Střelnice totiž získal na stálo Jaroslava Zeleného a na roční hostování s opcí na následný přestup si vypůjčil Tomáše Malínského.

Zelený se tak stal kmenovým hráčem Jablonce, se kterým se může díky třetí pozici těšit na boje v evropských pohárech. Kontrakt byl podepsán na další tři sezony až do léta 2024.

"Minulá sezóna vyšla podle mě nad očekávání a třetí místo je pro Jablonec výborný výsledek. I z osobního hlediska jsem za sezónu rád, protože se mi povedlo pravidelně nastupovat a podílet se na konečném umístění. Na příští sezónu v dresu Jablonce se samozřejmě těším, protože se bude bojovat o účast v evropských pohárech a bylo by hezké, kdyby se nám povedlo dostat se do skupiny. A i když to v předkolech bude nesmírně těžké, tak věřím, že by se nám to mohlo podařit. A pak je tu samozřejmě liga, kde bychom všichni rádi navázali na tu minulou sezónu a prali se opět o vrchní patra tabulky," pronesl na webu fkjablonec.cz svěřenec Petra Rady.

Na jabloneckou půdu do Libereckého kraje se přesunuje i jeden z nejrychlejších hráčů soutěže Tomáš Malínský, jenž naposledy působil v Mladé Boleslavi a kterého si Miroslav Pelta zavázal automatickou opcí na trvalý přestup. Bývalý hráč konkurenčního Liberce nepřichází do úplně neznámého prostředí...

"Hráč, když se rozhoduje, tak se kouká i na to, jestli v kabině někoho zná. Já vesměs znám všechny kluky, protože už fotbal v lize hraju nějaký pátek, takže jsme si občas na hřišti něco řekli. Ale dobře znám Jardu Zeleného, Vaška Pilaře nebo Kubu Martince. A mám v kabině bratránka Viktora Shejbala," ozřejmil devětadvacetiletý expres s minulostí v Chrudimi i Hradci Králové.

Stejně jako o rok mladší Zelený, také nositel čísla 6 se těší na evropská předkola. "Všechno se bude odvíjet od mých výkonů. Samozřejmě, když výkony nebudou takové, tak z toho budou obě strany zklamané. Já pevně věřím a doufám, že se v Jablonci znovu nastartuji. Ten půlrok v Mladé Boleslavi, ač si myslím, že začátek jsem měl povedený, protože jsem přišel že Slavie, kde jsem moc nehrál, tak pak se něco stalo a moc jsem nenaskakoval. Postupně se do toho musím dostat a doufám, že na Střelnici to bude úspěšné a kvalifikujeme se do základní skupiny některého z evropských pohárů," uzavřel na fkjablonec.cz ofenzivně laděný borec.

Prověřený univerzál s výborným charakterem už je v Edenu. Slavia je top klub, jeden z nejlepších v Evropě, září Schranz

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.