Hložek o přehršli cestování: Na poháry také létáme, jen tu pravou atmosféru mistrovství Evropy to asi nebude mít

Hložek o přehršli cestování: Na poháry také létáme, jen tu pravou atmosféru mistrovství Evropy to asi nebude mít
OBSAHUJE VIDEO

I když byl osmnáctiletý sparťan Adam Hložek nemalou část sezony 2020/2021 zraněn, celkově ji hodnotí pozitivně.

"Dostal jsem se do reprezentace, start jsem si připsal dokonce jako nejmladší hráč v historii. K tomu se mi dařilo střelecky, přidal jsem nějaké asistence, získal zase víc zkušeností, podepsal novou smlouvu se Spartou a teď jsem na mistrovství Evropy. Myslím, že to není špatné," usmíval se v interview pro magazín Gól klient agenta Pavla Pasky.

Byť ještě musel kvůli zdravotnímu stavu vynechat neúspěšné boloňské setkání s Itálií, u výhry nad Albánií už na Letné byl. I když jen na posledních 25 minut. "Mám velkou radost, že se můj zdravotní stav zlepšil natolik, že jsem se v neděli na tréninku připojil k týmu. Lepší se to a všechno směřujeme k tomu, abych byl na Euro stoprocentně připravený. Na soustředění ve Valles v Jižním Tyrolsku jsme měli výborné podmínky. Já se tedy většinu času připravoval individuálně, ale zase jsem se dal celkem do pořádku. V rámci soustředění jsme odehráli přípravný zápas s Itálií. Nehráli jsme dobře, to každý viděl. Ale jeden zápas, navíc v přípravě, nemůže smazat celou cestu, kterou tenhle tým za poslední dobu ušel. Každopádně v dalších utkáních musíme hrát mnohem lépe. Věřím tomu, že se v dalších zápasech zvedneme. Umíme hrát líp, vždyť jsme to předvedli proti Anglii nebo Belgii," upozornil na stránkách gol.cz letenský klenot.

Jaké dává týmu šance na šampionátu? Může se postoupit ze skupiny, ve které jsou favority Anglie a Chorvatsko? "Musíme postupovat po krůčcích. Teď myslíme na to, abychom zvládli první zápas proti Skotsku. Pokud se nám tohle povede, hodně se přiblížíme postupu ze skupiny. A v případné vyřazovací části se může stát cokoliv. Zní to jako klišé, ale tak to prostě je. Každý z nás se samozřejmě zajímá, jak naši soupeři ve skupině hráli v přípravě nebo jakou mají nominaci. A to důležité nám pak sestříhají trenéři, kteří k tomu mají své poznatky. Škoda, že stadiony nebudou moci být plné fanoušků úplně, protože atmosféra by byla ještě lepší. Ale musíme být rádi alespoň za tohle. Vždyť poslední rok hrála většina z nás před úplně prázdnými tribunami," připomněl na serveru gol.cz Hložek.

Ten nevidí problém ani s tím, že se na duely bude létat z české metropole. "Na zápasy budeme létat z Prahy, kde budeme mít svoji základnu. To se nedá nic dělat. Samozřejmě by bylo příjemnější na utkání jezdit hodinu autobusem, ale mít basecamp ve Skotsku prostě nešlo. Věřím, že se s tím popereme. Na zápasy evropských pohárů také létáme. Jen tu pravou atmosféru mistrovství Evropy to asi nebude mít. Dostávám často otázku, jestli beru turnaj také tak, že na něm můžu ještě zvýšit svoji tržní cenu a prodat se. Takhle nad tím vůbec nepřemýšlím. Já hlavně chci, aby se šampionát vydařil české reprezentaci jako celku," uzavřel na stránkách Gôlu perspektivní teenager, jehož konto zdobí k tomuto datu 3 mezinárodní vystoupení.

Šilhavý děkoval hráčům v obraně, za chválou stoperů si stojí a podle něj své úkoly zvládli

Zdroj: gol.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.