Horňák na turnaji roku nepodceňuje ani Škriniara, Hamšíka a spol.: Nepovažuji je za outsidera skupiny

Horňák na turnaji roku nepodceňuje ani Škriniara, Hamšíka a spol.: Nepovažuji je za outsidera skupiny

I když mají Škriniar, Hamšík, Kucka, Schranz, Dúbravka a spol. poměrně těžkou skupinu (v éčku narazí na Španělsko, Švédsko a Polsko), vicemistr Evropy z roku 1996 a majitel deseti českých primátů Michal Horňák se domnívá, že poslední místo ve vybrané společnosti neobsadí a zabojují o lepší pozici.

"Největším favoritem nejen skupiny E, ale celého šampionátu, budou podle mého Španělé. Jejich mužstvo na každém mistrovství Evropy i světa potvrzuje, že se v každé generaci objeví velcí talenti. Teď jsem například sledoval semifinále mistrovství Evropy do 21 let, kde Španělé hráli s Portugalskem. A hráli velmi dobře, přestože se jim do finále postoupit nepodařilo," pronesl jednapadesátiletý odborník, jehož názor vyšel na sport.cz.

Souboje dalších týmů již budou dle mínění zaměstnance Sparty vyrovnanější. "Švédové hrají velice urputně, mají velmi šikovné mužstvo a na velkých turnajích ze sebe vydají všechno. Nebudou mít sice ve svém středu zraněného Ibrahimoviče, kterého by si všichni soupeři nepochybně hleděli, ale o to víc budou bez něj hrát kolektivně a sázet na týmový projev," přidal na sport.cz někdejší stoper, jenž si v zahraničí zahrál za LASK Linec.

I když Polsko přišlo o zraněnou ofenzivní hvězdu Milika, stále má Lewandowského. "Hodně silný celek mají i Poláci s Robertem Lewandowským. Je rozdílovým hráčem, který sám dokáže rozhodnout a dovést do vítězného konce vyrovnaný zápas směřující k remíze. Ale fotbal je týmová hra a záležet bude i na jeho spoluhráčích. Navíc bude stoprocentně víc hlídaný než ostatní," doplnil osmatřicetinásobný reprezentant Česka, jehož stanovisko nabídl portál sport.cz.

A co naši východní sousedé? "Určitě bych nepodceňoval ani Slovensko, které nepovažuji za outsidera skupiny. Sehraje se Švédskem a Polskem vyrovnané zápasy, takže o druhé přímé postupové místo za Španělskem se poperou všechny tři celky ve skupině," uzavřel sportem.cz citovaný kouč letenského béčka.

Jak dopadne skupina E podle Michala Horňáka:

1. Španělsko
2. Polsko
3. Slovensko
4. Švédsko

Zdroj: sport.cz