Kozák má namířeno k maďarskému vicemistrovi, který touží i po ostravské skále Stronatim

Kozák má namířeno k maďarskému vicemistrovi, který touží i po ostravské skále Stronatim
PŘED SEZONOU

Útočník Libor Kozák, který se nedávno oficiálně rozloučil s pražskou Spartou, má podle informací iSport.cz nakročeno do Maďarska, konkrétně do Puskáse. Setkat by se zde měl s trenérem, pod jehož vedením se mu již v minulosti dařilo v Liberci.

Pamatujete se na gólové řádění Libora Kozáka v severočeském Liberci, kde v sezóně 2018/2019 nasázel v provinčním klubu sedm branek a vystřílel si tím vstupenku až do Sparty? Bylo to tehdy pod vedením slovenského kouče Zsolta Hornyáka. A zdá se, že toto spojení bude po delší době opět pokračovat.

Jak informoval iSport.cz, tak si slovenský lodivod Hornyák vyhlédl jako novou posilu pro Akadémii Puskás, do které zamířil právě z Liberce, Libora Kozáka. Pro toho by to tak znamenalo, že si po Itálii a Anglii zahraje potřetí v cizině. Kozák měl v Puskási už projít zdravotní prohlídkou a podepsal údajně i smlouvu. „V nejbližší době by měl být transfer oficiálně oznámen,“ informoval iSport.cz. Kozák by tak rozšířil počet českých hráčů v Puskási, protože už nyní v maďarském klubu působí záložník Jakub Plšek.

I přesto by nemusel být Kozák poslední českou letní posilou. Puskás totiž dlouhodbě stojí i o ostravského obránce Patrizia Stronatiho, za kterého druhý celek právě skončené maďarské OTP Bank Ligy nabízí Baníku až 20 milionů korun (asi 800 tisíc eur). něhož Puskás stojí dlouhodobě. „Nedávno jsem s ním komunikoval, říkal jsem mu, že je pro mě do obrany hráčem číslo jedna. Zrovna byl na dovolené, ale je připravený k nám dojít a pomoct,“ sdělil iSportu Hornyák, který se zároveň odmítl bavit o příchodu Kozáka.

Sedm tváří, o jejichž angažování usilovně přemýšlejí na ostravských Bazalech?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.