Sedm tváří, o jejichž angažování usilovně přemýšlejí na ostravských Bazalech?

Sedm tváří, o jejichž angažování usilovně přemýšlejí na ostravských Bazalech?

Baník, který si nedávno pojistil Muhammeda Sanneha a od letní přípravy posílí jeho realizační tým Tomáš Galásek, ještě žádné velké přestupové veletoče neodpálil a o nových tvářích pro Bazaly se zatím jedná hlavně pod pokličkou. Kdo všechno už byl s ambiciózní ostravskou značkou v posledních dnech a týdnech spojován?

V kuloárech padá jméno čtyřiadvacetiletého záložníka se 105 prvoligovými starty Tomáše Ladry, jenž v posledních pěti letech prošel Pardubicemi, Jabloncem a Mladou Boleslaví.

Znovu se přetřásá i osoba osmadvacetiletého forvarda Davida Puškáče, jenž už byl s Baníkem spojován v době, kdy měnil opavský trikot za dres vršovických Klokanů. V nedávno skončené sezoně zaznamenal pět branek a tři gólové asistence, což není úplně špatné. Tím spíš, že na stejném čísle se zastavili i známější Necid a Pulkrab.

I když se ze Sparty do Ostravy až tak často nechodí, v případě stopera Davida Lischky by mohlo dojít k výjimce. Střední obránce, jenž byl spojován i s odchodem do polské Wisly, je ostatně odchovancem Baníku a byť si za něj ve Fortuna:lize nikdy nezahrál, kdo ví, jestli se tak nestane právě od letošního léta. Pavel Vrba už ho každopádně v metropoli nepotřebuje.

Požár už ví, že se Zbrojovkou nepůjde do druholigových bojů minimálně těchto 5 hráčů...

Pokud jde o padající Brno, z něj by si rád Alois Grussmann vytáhl dvaadvacetiletého útočníka Antonína Růska, jenž má hned několik zájemců a je jasné, že hrát jen druhou nejvyšší soutěž, by pro talent jeho kalibru bylo málo.

Volání Ostravy by mohl vyslyšet i jeho vrstevník z Francie Christ Tiéhi, jenž sice sestup Opavy neodvrátil, ve své premiérové sezoně ve Slezsku však zaujal natolik, že si ho všimli také za hranicemi regionu.

A když jsme u toho severu Moravy, z Karviné se sportovnímu úseku Baníku zamlouvají jak mladý brazilský stoper Eduardo Santos, tak neméně perspektivní středopolař Tomáš Ostrák, jenž ovšem patří německému celku 1. FC Köln a jednání mohou být složitější. Pro oba vyhlédnuté cíle každopádně platí, že je oba sledovala také Viktoria Plzeň, která jim může - na rozdíl od Baníku - nabídnout evropské poháry.

Kdo vše může v Plzni následovat Hořavu s Ekpaiem? Prý skončí Kovařík, Řezník i další 2 velká jména...

Zdroj: sportrevue.isport.blesk.cz