Vzniká film o mládeži Dukly, ve kterém si zahrají všechny mládežnické kategorie, informuje Bittengel

Vzniká film o mládeži Dukly, ve kterém si zahrají všechny mládežnické kategorie, informuje Bittengel

Manažer mládeže Dukly Günter Bittengel (54) přiznal, že uplynulý soutěžní ročník 2020/2021 byl pro všechny dejvické odborníky velkou zkušeností. Díky moderním technologiím se jim dle jeho slov podařilo udržet celý úsek mládeže v chodu po sportovní, komunikační i společenské stránce a také proto je bývalý útočník Blšan či Uerdingenu přesvědčen o tom, že bude na co navázat i v tom klasickém a snad již normálním režimu. Co vše zaznělo v jeho interview pro stránky fkdukla.cz?

O tom, jak dejvičtí mládežníci zvládali online tréninky...

"Je potřeba říct, že on-line trénování se s klasickým tréninkem, při kterém máte sociální kontakt s ostatními spoluhráči, vůbec nedá srovnat. Co se týče tréninkového procesu jednotlivých kategorií, tak u přípravek bylo jeho nastavení samozřejmě nejsložitější. Záleželo na trenérech jednotlivých kategorií a koordinátorovi přípravek, jakým způsobem budou udržovat komunikaci mezi hráči a klubem. U žákovských a dorosteneckých kategorií bylo pevně nastavené, jak mají fungovat. Celá řada trenérů působí mimo Duklu ještě ve školách jako učitelé a nebylo mnohdy jednoduché skloubit jejich distanční výuku s distančním trénováním. Nicméně hráči pravidelně dostávali tréninky od kondičních trenérů, které individuálně plnili. Hráči také měli pevně nastavený režim, kdy se v on-line prostředí potkávali a cvičili společně. Všichni trenéři na Dukle dělali maximum proto, aby se v daných podmínkách udržel kvalitní tréninkový režim, ale i kontakt mezi jednotlivými hráči a členy realizačních týmů."

O tom, jaké má mládežnický fotbal na Julisce cíle...

"Jednoznačně je to výchova mladého, slušného, sportovně založeného člověka, který nemá problém žít s ostatními v komunitě. Dokáže vnímat realitu toho, že sport, v našem případě fotbal, pro něho může být do budoucna pouze koníčkem. Protože prosadit se v profesionálním sportu se nepovede každému. Našim stěžejním úkolem je také učit mladé lidi návykům, zodpovědnosti a starat se o to, aby byli fyzicky dobře připravení."

O tom, že je o nábory Dukly každoročně velký zájem...¨

"Jsem přesvědčený o tom, že zde máme kvalitní personál, který je ztotožněný s filozofií celého klubu. Filozofie klubu je taková, že nenabízíme pouze každodenní sportovní drilování, ale také spoustu dalších doplňkových činností – ať už sportovních nebo třeba i kulturních a společenských. V tomto směru nám hodně pomáhá paní Zuzana Maléřová, která vytváří pro mládež spoustu projektů i aktivit. V současné době vzniká například film o mládeži Dukly, ve kterém si zahrají všechny mládežnické kategorie. Všechny tyto mimosportovní činnosti dětem další obzory a myslím si, že právě v tom je Dukla celorepublikově výjimečná."

Nebudeme do Hradce tahat hráče, kteří budou sílu týmu rozmělňovat a průměrovat, upozornil Sabou

Zdroj: fkdukla.cz