Nebudeme do Hradce tahat hráče, kteří budou sílu týmu rozmělňovat a průměrovat, upozornil Sabou

Nebudeme do Hradce tahat hráče, kteří budou sílu týmu rozmělňovat a průměrovat, upozornil Sabou

Vítěz druhé ligy z Hradce Králové už přivedl pod Lízátka Štěpána Harazima z Opavy a další nové akvizice by ho měly následovat záhy. Žádné masivní posilování však u Votroků nehrozí...

"Chci věřit tomu, že máme konkurenceschopný tým. Druhou ligu jsme projeli až neskutečně, celou sezonu bylo vidět, že jsme výš. Ale co bude dál, to se samozřejmě musí ukázat. Nechci moc mluvit o Pardubicích, které měly se stejným týmem, s jakým postupovaly, perfektní sezonu. Klobouk dolů před nimi, ale nemůžeme si myslet, že bude pravděpodobné něco takového zopakovat. Náš kádr má v mých očích kvalitu, ale první liga je o level jinde. Nějaké doplnění musí přijít, na druhou stranu vůbec není na stole to, že bychom přebudovávali tým, přivedli třeba šest nových hráčů. To vůbec. Tihle hráči si zaslouží zahrát si ligu, semkli se, byli jako jeden skvělý kolektiv. Hráči tady mají charakter, chtějí hrát za Hradec," ozřejmil na webu fchk.cz sportovní ředitel Jiří Sabou.

Tým se podle něj bude doplňovat s citem. "Díváme se na hráče na postech, kde nemáme takovou konkurenci. Ale hlavně chceme přivést kvalitu. Nebudeme sem tahat fotbalisty, kteří budou sílu týmu rozmělňovat a průměrovat," upozornil hradecký funkcionář, jehož cílem bylo dostat klub do ligy.

A nyní už se nemůže dočkat nové arény. "Pořád jsem si vsugerovával, že to tak hrozné není, ale když koukáte na fotbal z dvou set metrů a do toho do vás pere sluníčko, nemůže to bavit nikoho. Z pohledu lidí na tribuně fotbal nemá nasazení, tempo, přitom ho má. Když jsem byl někdy u lavičky, vidím, že hráči makají, mají jazyk na vestě... Ale tohle prostředí je prostě antifotbalové. Jsem šťastný, že to nabralo takový spád. Je to nádhera, paráda pro fotbal v celých východních Čechách," přiznal na fckk.cz Sabou, jehož tým stráví ročník 2021/2022 v mladoboleslavském azylu. "Na jednu stranu hendikep, že přijdeme o domácí prostředí, na druhou stranu je jasné, že naše dosavadní domácí prostředí zase až takovou výhodou nebylo. V Boleslavi už Hradec hrál, dařilo se nám tam. Je tam pěkný, fotbalový stadion, mělo by nám to tam sedět," přidal představitel tradiční východočeské značky.

U nové hradecké éry už bude velezkušený kouč Miroslav Koubek. "Dal jsem si s ním půlhodinové kafe, na které přišel s tím, že tomu dává padesát procent. Nakonec z toho bylo tříhodinové kafe. Byla mezi námi okamžitá chemie na to, že je starší. I když bych mu jeho věk nehádal – čiší z něj energie, má dobré názory na fotbal, na to, co a jak bychom měli hrát. Na první schůzku přišel dokonale připravený na náš tým – popsal hráče, co by s nimi chtěl hrát. Všechno mi do sebe zapadlo, může nám pomoct v transformaci mezi druhou a první ligou. Slibuju si od toho, že nám dá řád, disciplínu a zvolí způsob hry, který nám může přivést úspěch," uzavřel na oficiálních stránkách Hradce Sabou, jenž Koubkovi splnil přání a do města přivedl Stanislava Hejkala, jenž má za sebou minulost v Teplicích a na Spartě.

Požár už ví, že se Zbrojovkou nepůjde do druholigových bojů minimálně těchto 5 hráčů...

Zdroj: fchk.cz