Hlasování o nejlepší součástku sparťanské kabiny jasně ovládl Krejčí. Jeho růst je obrovský, uznal Dočkal

Hlasování o nejlepší součástku sparťanské kabiny jasně ovládl Krejčí. Jeho růst je obrovský, uznal Dočkal

Hráči letenského "S" si tradičně na konci sezony volí nejlepšího hráče týmu, což v Generali Česká pojišťovna aréně nazývají cenou kabiny. 

Sedmý ročník ankety, ve které hlasovali všichni fotbalisté sparťanského áčka, ovládl za nedávno skončený ročník 2020/2021 Ladislav Krejčí mladší, jenž obdržel hned 14 hlasů.

LK37, který přetavil 20 vystoupení v 8 branek, čímž si stanovil osobní maximum, dokonce porazil i reprezentačního univerzála Adama Hložka, jenž se stal nejproduktivnějším hráčem Fortuna:ligy a s Janem Kuchtou se podělil o žezlo pro nejlepšího kanonýra soutěže.

Bývalý hráč Zbrojovky Brno tak navázal na předešlé vítěze Davida Lafatu, Davida Bičíka, Vjačeslava Karavajeva, Lukáše Štetinu, Adama Hložka a Dávida Hancka.

"Hráčem sezony pro mě byl Láďa Krejčí mladší. Měl skvělou efektivitu a dal spoustu důležitých gólů, ale hlavně jsem u něj viděl velký herní progres. Za celou dobu, co jsem ve Spartě, se hodně změnila jeho role a jeho růst je obrovský. Doufám, že se nezastaví a bude pokračovat dál," uvedl na webu sparta.cz kapitán Bořek Dočkal.

Zatím žádnému hráči se ocenění nepodařilo uzmout dvakrát v řadě. Že by se to za rok povedlo právě dvaadvacetiletému důraznému záložníkovi s rodištěm v Rosicích?

Plavšič: Přišel jsem do Slavie, abych byl úspěšný a vyhrával co nejvíc trofejí. Snem je účast v Lize mistrů

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.