Viktorii Žižkov opustil její nejlepší střelec. Stalo se tak kvůli ČFL a začínající trenérské výzvě v Jablonci...

Viktorii Žižkov opustil její nejlepší střelec. Stalo se tak kvůli ČFL a začínající trenérské výzvě v Jablonci...

Čtyřiatřicetiletý borec Jaroslav Diviš, jenž byl vyhlášen nejlepším druholigovým hráčem měsíce května, opustil Viktorii Žižkov a vrátil se na jabloneckou půdu, kde působil již před pár lety.

Nikoliv však do prvního mužstva, nad nímž bdí Petr Rada, nýbrž do třetiligového béčka. Na Střelnici, respektive v nedaleké akademii, se třetí nejlepší střelec uplynulého ročníku FNL s bezmála 150 prvoligovými starty navíc zapojí i do trénování mládeže v žákovských kategoriích.

Vše vyjednal manažer béčka Adam Pelta. "Chceme přivádět do klubu hráče a trenéry, kteří jsou spojení s regionem, žijí tady a mají co předat mladší generaci. Začalo to u nás Honzou Vošahlíkem a dalším na řadě je teď Jarda Diviš. Časem tu budou další hráči a trenéři, kteří pomohou posouvat výš mladé talenty. Jsem rád, že jsme se domluvili a věřím, že to jablonecké mládeži pomůže. Jak klukům v B týmů, tak i dětem v žákovských kategoriích," uvedl na stránkách fkjablonec.cz syn vlastníka Miroslava Pelty.

Hustopečský rodák to považuje za výzvu. "Bude to něco nového. Budu se snažit pomáhat mladším klukům, aby se prosadili dál do áčka nebo alespoň do druhé ligy. Po konci na Žižkově se mi ozval Adam Pelta s trenérem Vodičkou, že mě chtějí do týmu. Chvíli jsem nad tím váhal, protože tím defacto končím s profesionálním fotbalem, ale nakonec jsem to přijal, protože do budoucna je to dobrá věc," citoval web fkjablonec.cz slova bývalého hráče Slovácka, Vítkovic, Liberce, Senice či Mladé Boleslavi.

Diviš je vlastníkem trenérské B-licence a připravuje se i na studium vyšších licencí. "Na trénování dětí se těším. Zase je to něco nového a snad mi to půjde dobře. Budu se snažit učit od trenérů v týmech akademie. Určitě bych chtěl v trénování pokračovat, čeká mě teď kurz Víti Schlesingera ohledně trénování, kde se člověk dozví další věci o regeneraci, mentální přípravě a stravě. Chtěl bych se v trénování dál posouvat, je to dlouhá cesta a doufám, že mi to vyjde," přidala na webu fkjablonec.cz staronová tvář v zelenobílých barvách.

Hlasování o nejlepší součástku sparťanské kabiny jasně ovládl Krejčí. Jeho růst je obrovský, uznal Dočkal

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.