Onanovi byl zkrácen trest za doping, v létě pravděpodobně přestoupí do Premier League

Onanovi byl zkrácen trest za doping, v létě pravděpodobně přestoupí do Premier League

Kamerunský brankář ve službách Ajaxu Amsterdam André Onana se dočkal snížení trestu od CAS za doping. V únoru byl Onana za nález zakázaného furosemidu potrestán zákazem činnosti na dvanáct měsíců a s týmem nemůže ani trénovat. Po odvolání byl jeho trest zkrácen na devět měsíců a již 3. listopadu tak bude moci legálně nastoupit do soutěžního zápasu.

Součástí trestu je i zákaz trénování s týmem, což je povoleno dva měsíce před koncem trestu. Od 3. září tedy bude moci Onana profesionálně trénovat s týmem, ve kterém bude působit. V současnosti se Onana připravuje individálně se svým osobním trenérem. 

Podle anglického serveru Goal.com je velmi pravděpodobné, že další sezónu brankář Onana v dresu Ajaxu nezahájí. Odchod z Nizozemska už by byl téměř jistý, Onanovi ho však zkomplikoval právě trest od CAS. Podle britských médií se o Onanu ve velkém zajímá londýnský Arsenal. Už loni v létě Ajax údajně odmítl nabídky ve výši 35 milionů eur.

Zkrácení trestu o tři měsíce je podle anglických médií malým překvapením, Onana se totiž k požití zakázaných látek nikdy nepřiznal a argumentoval tím, že si omylem vzal léky na předpis, které patřily jeho manželce. Teprve pětadvacetiletý kamerunský brankář už v dresu Ajaxu odchytal přes 200 soutěžních zápasů a až do svého trestu byl v klubu jasnou jedničkou.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.