Podle italských médií je jasno, Giroud míří na San Siro. Co vše mu Rossoneri slíbili?

Podle italských médií je jasno, Giroud míří na San Siro. Co vše mu Rossoneri slíbili?

Francouzského útočníka Oliviera Girouda podle nejnovějších informací italského deníku Calciomercato uvidíme od nové sezóny v italské Serii A. Tam by měl podle Calciomercata podepsat dvouletou smlouvu s AC Milán. Čtyřiatřicetiletý Francouz by si měl na severu Itálie vydělávat čtyři miliony eur ročně včetně bonusů.

Giroud vyhrál v loňské sezóně se svým dosavadním klubem Chelsea Ligu mistrů UEFA, když Blues ve finále porazili Manchester City. Giroudovi sice letos v létě končila smlouva, Chelsea však aktivovalo jednoletou opci a AC Milán tak bude muset Chelsea vyplatit smluvenou přestupní částku, což je podle anglických médií jediným důvodem prodloužení smlouvy Girouda ze strany Chelsea. V případě nevyužití této opce by totiž Giroud mohl odejít zadarmo.

Giroud působil v Chelsea od ledna 2018, kdy přišel od městského rivala z Arsenalu. Tam působil od roku 2012 a dohromady tam nastřílel úctyhodných třiasedmdesát gólů v Premier League. Před odchodem do Anglie v roce 2012 působil Giroud hned v několika francouzských klubech, jako Grenoble, Tours a Montpellier.

Od roku 2011 je Giroud také jedním z nejvytěžovanějších francouzských reprezentantů, přičemž v dresu Francie si doposud připsal 108 startů, ve kterých vstřelil 46 gólů. S Francií vyhrál Giroud Mistrovství světa 2018 a je také součástí letošního výběru pro Euro.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.