Ronalda čeká pátý turnaj: Cítím se, jako by to bylo moje první Euro, jsem ještě motivovanější, než v roce 2004

Ronalda čeká pátý turnaj: Cítím se, jako by to bylo moje první Euro, jsem ještě motivovanější, než v roce 2004

Nejlepší střelec uplynulého ročníku Serie A s devětadvaceti brankami Cristiano Ronaldo (36) se v poslední době až tak často veřejně nevyjadřoval.

Před evropským šampionátem je však majitel sedmi mistrovských titulů ze tří různých zemí v pohodě - jeho Portugalsko neprohrálo už šestkrát za sebou, naposledy byl v rámci této série přejet Izrael (4:0) a on se tak na své páté Euro kariéry mimořádně těší...

"Před ME 2020 se cítím, jako by to byl můj první kontinentální turnaj. Cítím se motivovaný, vlastně ještě motivovanější, než v roce 2004," pronesla bývalá hvězda Sportingu Lisabon, Manchesteru United a Realu Madrid.

I když mají Portugalci těžkou skupinu s úřadujícími mistry světa Francouzi, víru ve vlastní síly mají velkou. "Jsme obhájci trofeje a opět adepti na její získání. Nemá smysl slibovat titul a dělat nějaké predikce. Mohu ale slíbit, že do každého utkání půjdeme s vítězným cílem," vzkázal fandům ofenzivní veterán, jenž bude v útoku spolupracovat s mladým triem Diogo Jota, Joao Félix a André Silva.

Pro jeho zemi začíná turnaj v úterý v Budapešti proti domácímu Maďarsku. O čtyři dny později narazí v Mnichově na Německo, což už by měl být o něco těžší oříšek. "Lehké zápasy neexistují," krotil euforii ohledně zahajovacího klání CR7, jenž nasázel v národním mužstvu již 104 mezinárodních tref.

Největšímu favoritovi Copa América chybí Alves i Coutinho. Které hvězdy v nominaci Brazílie neabsentují?

Zdroj: sport.sk