Největší adepti na nejlepšího kanonýra mistrovství? Škoda favorizuje tohoto snajpra...

Největší adepti na nejlepšího kanonýra mistrovství? Škoda favorizuje tohoto snajpra...

Nejlepší střelec Eura? Nejmenší kurz a největším favoritem je Harry Kane. Sázková společnost Tipsport vypisuje na jeho schopnosti kurz 6:1, na trůn ho tlačí i Milan Škoda, kanonýrská legenda Slavie Praha. Ale nezavrhuje ani kolegy v českém reprezentačním týmu. „Proč by to nemohl být někdo z nich,“ neodmítá tuhle možnost.

V kolonce nejlepší střelec letošního mistrovství Evropy je u sázkové společnosti Tipsport nejvýše nasazen anglický bombarďák Harry Kane s kurzem 6:1, v těsném závěsu je belgický obr Romelu Lukaku (7:1), následuje francouzský TGV rychlík Kylian Mbappé (8:1), vyhlášený ničitel sítí posledních let Ronaldo (10:1) a navrátilec do dresu trikolóry Karim Benzema (13:1).

Největší objem sázek však na sebe poutá Mbappé, celou čtvrtinu. „Na mistry světa Francouze se vůbec hodně sází, protože je u nich předpoklad, že budou hrát hodně zápasů a mít více příležitostí skórovat,“ vysvětluje Palo Boško, šéf bookmakerů sázkové společnosti.

Sázkaře na francouzské šampiony neodradily ani zdravotní potíže Benzemy, které ho donutily střídat v přípravném utkání proti Bulharsku. „Neprojevilo se to,“ konstatuje Boško. Najít nejlepšího střelce ve francouzském týmu je ovšem ošidné. „Těch zakončovatelů mají tolik, že se může zadařit komukoli: Mbappé, Benzema, Griezmann, Dembélé i Giroud,“ vypočítává.

Angličané nabízejí naopak jednu střeleckou osobnost: Harry Kane, který byl se šesti zásahy nejlepší na mistrovství světa 2018 v Rusku, třebaže jeho tým na medaili nedosáhl. „Je to můj tip na hráče, navíc Anglie je mužstvo, kterému budu fandit,“ prozrazuje bývalý český internacionál Milan Škoda.

Nebrání se ovšem ani dosti snivé myšlence, že by si korunu nasadil někdo z českých hráčů. „Proč ne,“ nevidí v tom Škoda nic nemožného. Na první místo posazuje Patrika Schicka. „Ale hodně bude záležet, zda bude nastupovat od začátku a také kam až se český tým probojuje,“ upozorňuje Škoda.

Z českého kádru je Schick i první volbou pro sázkovou společnost Tipsport s kurzem 75:1, za ním jsou shodně Michael Krmenčík a záložník Tomáš Souček (100:1). „Ale sázkaři na ně moc nedávají,“ nepopírá Boško.

Kurz 84:1 je vypsán, že český tým vstřelí na turnaji dva góly. Přesně tolik jich zaznamenal, ještě pod vedení trenéra Pavla Vrby, na předchozím evropském šampionátu v roce 2016 ve Francii. Oba při remízovém duelu s Chorvatskem. A pod první se podepsala přesná hlavička tehdy slávistického kapitána.

„Já se tehdy ani tolik neradoval, protože přinesla jen snížení,“ odkrývá rozpoložení Škoda. „Jásot nastal až po Neckyho (Tomáš Necid) proměněné penaltě, která přinesla remízu,“ netají.

Vytáhlý útočník tureckého Rizesporu patří do nevelké skupiny vyvolených, kteří na Euru skórovali. „Vždycky, když si na to vzpomenu a gól se mi vybaví, zahřeje mě to,“ doznává Škoda. A přeje svým následovníkům, aby jich stejný nezapomenutelný zážitek nabralo co nejvíce.

Tip na sázení l Hrajte s námi Tipovačku k ME ve fotbale, kde rozdáme výhry za 2 mega!