Kúdela se nevzdává! Proti trestu za údajný rasismus se odvolal k arbitráži v Lausanne

Kúdela se nevzdává! Proti trestu za údajný rasismus se odvolal k arbitráži v Lausanne

Nezdolný bojovník na hřišti i mimo něj! Přesně to je slávistický kapitán Ondřej Kúdela, jenž už několik týdnů bojuje o očištění svého jména. Jeho pověst utrpěla škraloup poté, co měl na hřišti Glasgow Rangers rasisticky urazit domácího záložníka Glena Kamaru. UEFA mu za to vyměřila trest na deset zápasů, kvůli němuž přišel Kúdela i o EURO. Proti flastru se však v pátek oficiálně odvolal k Mezinárodní sportovní arbitráži (CAS) v Lausanne!

Je to trochu paradox! I když proti Kúdelovi neexistuje ani jeden přímý důkaz a většina těch nepřímých mluví jasně v jeho prospěch, do povědomí fanoušků po celém světě se zapsal jako fotbalový rasista. A to ná základě hned čtyřikrát změněné výpovědi finského pomatence Kamary, který po incidentu zmlátil vůdce Slavie v útrobách stadionu. Stalo se tak po odvetném utkání osmifinále Evropské ligy, v němž Pražané po výhře 2:0 v Glasgow ukončili skotskou pouť soutěží.

Zajímavé je, že zatímco Kamara dostal za fyzické napadení trest na tři utkání, Kúdela hned na deset. A mohl být za to ještě rád, neboť za rasismus je to nejmenší stopka, kterou od UEFA mohl vůbec dostat. On sám si však stojí za tím, že Kamaru rasisticky neurazil. A jeho tvrzení teď má potvrdit arbitráž v Lausanne.

Kúdela se na ni obrátil poté, co UEFA vydala zamítavé stanovisko k jeho odvolání, čímž mu definitivně zabouchla dveře na Euro. Čtyřiatřicetiletý stoper však věří, že pravda vyjde najevo. A to aspoň na podzim, kdy by se dal verdikt z Lausanne očekávat.

Ať už ale jeho kauza dopadne nakonec jakkoliv, současnou realitu to nezmění. A ta je taková, že zatímco Kamaru čeká vstup do Eura proti Dánsku, Kúdela prožije vrchol své reprezentační kariéry pouze doma u televize...