Dánský hrdina Kjaer! Přímo na hřišti zachránil spoluhráče, pak utěšoval jeho přítelkyni. Nakonec si sám řekl o střídání!

Dánský hrdina Kjaer! Přímo na hřišti zachránil spoluhráče, pak utěšoval jeho přítelkyni. Nakonec si sám řekl o střídání!

Ukázal, proč je právě on vůdcem svého týmu! Soutěž o nejlepšího kapitána Eura vyhrál hned na startu šampionátu dánský ranař a defenzivní opora milánského AC Simon Kjaer. Svých duchapřítomným zásahem zachránil život parťáka Christiana Eriksena. Potlesk vestoje si však zaslouží i za vše další, co v sobotu udělal!

I kdyby dvaatřicetiletý Kjaer už na letošním mistrovství Evropy neodehrál ani minutu, už navždy bude jedním z jeho hlavních hrdinů. Dost možná tím úplně největším.

Byl to totiž právě on, kdo jako první přispěchal na pomoc spoluhráči Christianu Eriksenovi (29). Vytáhl mu zapadlý jazyk a hned na hřišti se pustil do masáže jeho srdce, čímž mu nejspíš zachránil život. Ale to nebylo zdaleko vše, proč se tento bojovník v sobotu zapsal mezi nesmrtelné.

Kjaer pak bleskově nařídil svým spoluhráčům, ať nebohého Eriksena obestoupí, a tím umožní zdravotníkům co možná nejpříhodnější podmínky k jeho záchraně. 

The Danish leader then comforted Eriksen's wife Sabrina

On sám se pak vydal k plačící Eriksenově přítelkyni Sabrině, kterou přímo u postranní čáry uklidňoval. A celému světu tím ukázal, co znamená se chovat jako pravý muž.

V roli kapitána pak po ujištění o tom, že je jeho kamarád už při plném vědomí, dovedl své parťáky zpět na hřiště, aby zápas s Finy dotáhli až do konce. Skončilo to porážkou 0:1, ten největší zápas však pro Eriksena i všechny Dány dopadl výhrou.

A vděčit za ni mohou právě Kjaerovi, který si pak emočně zcela vyčerpaný řekl v 63. minutě sám o střídání. "Simona to hluboce zasáhlo. Pochyboval, jestli bude moct pokračovat. Snažil se, ale nebylo to možné," poznamenal kouč Dánska Kasper Hjulmand.

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.