Finové si historickou výhru příliš neužili! Dohrání zápasu prý nechali na rozhodnutí Dánů

Finové si historickou výhru příliš neužili! Dohrání zápasu prý nechali na rozhodnutí Dánů

Hned při svém debutu na mistrovství Evropy dokázali fotbalisté Finska získat cenné tři body. Radostí do stropu však po utkání s Dánskem neskákali. Bylo by to nepatřičné vzhledem k tomu, co se stalo na konci první půle, kdy přímo na hřišti zvládl svůj boj o život záložník soupeře Christian Eriksen.     

Místo křepčení z výhry tak Finové spíš vysílali vzkazy, v nichž vyjadřovali Dánům svou podporu. "Musím říct, že to bylo určitě jedno z nejtěžších utkání v mé kariéře. Doufám, že teď už půjde všechno správným směrem," uvedl Fin Teemu Pukki v rozhovoru pro Reuters.

"Co se týče dohrání zápasu, rozhodli jsme se, že uděláme, co budou chtít Dánové. Pro nikoho z nás nebylo však snadné vrátit se na hřiště. Když jsme ale slyšeli, že už se zdá být všechno v pořádku, začali jsme se zase koncentrovat na hru," dodal Pukki.

A dobře Finové udělali. I když totiž byli po většinu zápasu tím horším mužstvem na hřišti, díky gólové hlavičce Joela Pohjanpala nakonec zvítězili 1:0.  Na půdě Dánska se jim to povedlo po dlouhých 21 zápasech a vůbec poprvé od roku 1949.

"Podařilo se nám uhrát dobrý výsledek, ale všichni z nás si tenhle zápas budeme pamatovat i z dalších důvodů. Před restartem jsem hráčům říkal, že chápu jejich pocity, ale že si přeju, aby se snažili soustředit se na hru. Bylo mi jasné, že to nebude snadné," přiznal trenér Markku Kanerva, jehož tým přežil v utkání i pokutový kop. 

"Naše myšlenky jsou v těchto těžkých časech s Christianem Eriksenem a jeho nejbližšími. Když se přihodí něco takového, fotbal je náhle nepodstatný. Život je drahocenný, dávejme na něj pozor," napsal pak na Twitter kapitán Finů Tim Sparv.

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.